Hlavní navigace

Přehled novinek ve Windows 10 October 2018 Update - 3.díl

6. 10. 2018

Sdílet

 Autor: Microsoft/Techspot.com
Microsoft tento týden uvedl svůj druhý letošní „feature upgrade“ pro Windows 10, verzi 1809 s kódovým označením Windows 10 October 2018 Update. K dispozici jsou změny pro zlepšení integrace s mobilními zařízeními, vychytávky pro Edge i novinky v oblasti bezpečnosti.

Předchozí díl

Inovací se dočkalo také vyhledávání ve Windows, ačkoliv zatím nebyl čas to úplně otestovat. Díky zcela novému řešení náhledů vyhledávání (search previews) je teď o něco jednodušší nacházet soubory, složky a aplikace, které jste používali v poslední době.

Rychlé akce v náhledech vyhledávání umožňují přímý přechod na konkrétní úlohy. Při používání funkce vyhledávání se objevují možnosti typu tvorby schůzky v Outlooku, spuštění PowerShellu z pozice administrátora, zasílání chatovacích zpráv a mnohé další. Výsledky vyhledávání zahrnují také události z aplikace Kalendář a synchronizují se také s účty na Outlook.com a Office 365.

Pár menších zlepšení se dočkala také oblast hraní. Zajímavá je skutečnost, že při herním režimu (který je spouštěn u všech her automaticky, ale je možné ho v nastaveních deaktivovat) je potlačena služba Windows Update, takže se vám při rozehrané hře už nestane, že by vám vyskakovaly pobídky k restartování či instalaci aktualizací.

Vylepšení se v tomto ohledu nevyhnulo ovládání nastavení her, které nově obsahuje panel pro nastavení jednotlivých audio kanálů; to nově můžete měnit, aniž byste museli opustit právě rozehranou hru.

Významných změn doznala i bezpečnost. Windows Defender Security Center dostalo zkrácený název Windows Security. Kontrolovaný přístup ke složkám pomáhá v prevenci změny (modifikace) osobních souborů ransomwarem či destruktivním malwarem. Aplikace teď mají zákaz přístupu k běžným složkám typu Dokumentů nebo Obrázků, pokud jim výslovně neudělíte povolení. Do sekce „Ochrana před viry a riziky“ Windows Security je v případě potřeby možné přidat whitelist jednotlivých umístění složek. Windows Defender Firewall teď podporuje také procesy subsystému Windows pro Linux.

Všechny antivirové produkty musejí být spouštěny jako chráněné procesy, aby byla umožněna jejich instalace a registrace. Produkty, které zatím nevyhovují tomuto novému požadavku, nebudou ve Windows Security Center zobrazovány jako legitimní antivirová řešení.

cyber23

V rámci October Update pro Windows 10 lze vysledovat i celou škálu aktualizací aplikací a prvků Fluent designu. Další novinky můžete vystopovat sami po instalaci buildu 1809 skrze Windows Update nebo po manuálním stažení ze serverů Microsoftu.

Zdroj: Techspot.com

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).