Hlavní navigace

Módní a nepříliš bezpečný Clubhouse. Dáváte mu všechny kontakty

9. 2. 2021

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Aplikace Clubhouse patří mezi uživateli iPhone k těm aktuálně nejpopulárnější. A i když se skutečně (zatím) týká jen vlastníků přístrojů s vykousnutým jablkem, je dobré obecně upozornit, že z pohledu soukromí a bezpečnosti Clubhouse nepatří mezi premianty. Spíš naopak.

Je to módní, téměř všichni (uživatelé iPhone) o tom mluví.. Co je to? Nová velmi populární aplikace je „in“ především mezi marketéry, sociálními marketéry a novináři. Je to i díky tomu, že jejím prostřednictvím komunikoval se svými fanoušky i Elon Musk.

Aplikace má ale zároveň velké nedostatky z pohledu soukromí a bezpečnosti, jak detailně popisuje náš sesterský portál Lupa.cz.

Na co přesně portál upozorňuje?

Třeba na to, že „Clubhouse získává opakovaně kontakty z vašeho telefonu (pokud mu k nim povolíte přístup). Opakovaně znamená, že je bude aktualizovat a může s nimi pracovat.“

MIF21

Aplikace také uživatelů zakazuje nahrávat dění v místnostech, zároveň pořizuje nahrávky sama. V Podmínkách sice uvádí, že jde jen o dočasný záznam, co se s ním přesně děje dál, ale není moc jasné. V případě komunikace zároveň nejde o koncové šifrování, aplikace tedy není chráněna proti odposlouchávání.

Rozpaky ale vzbuzují i další věci. Pokud vás zajímá jako, můžete si o tom přečíst na Lupa.cz.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.