Hlavní navigace

Pouze pro dámy!

1. 3. 1999

Sdílet

Na Internetu je mnoho free-mailových služeb (t.j. služeb nabízejících e-mailovou adresu zadarmo), jen v Čechách mám...


Na Internetu je mnoho free-mailových služeb (t.j. služeb nabízejících e-mailovou adresu zadarmo), jen v Čechách máme takové čtyři. A právě jedna z nich, ATC Organizér (www.email.cz) přichází s novou originální službou Ladymail, tedy e-mail jen pro slečny a dámy. Všechny zástupkyně něžného pohlaví mohou získat adresu ve tvaru jméno@ladymail.cz nebo jméno@ladymail.com na příslušných adresách www.ladymail.cz a www.ladymail.com. Přičemž ty dívky, které již mají svou schránku na ATC Organizéru – t.j. schránku s koncovkou @email.cz, dostávají tyto adresy automaticky. Přitom je veškerá příchozí pošta shromažďována v jedné schránce, a tak není nutné obcházet všechny své adresy postupně. Připomeňme, že velikost schránky nabízené společností ATC je celých 15 MB.
A kde je rozdíl oproti známému Email.cz? Zejména v nádherném uživatelském prostředí k nakousnutí. Nápovědu najdete pod obrázkem hrušky, tlačítko zpět má vzhled plodu kiwi, start najdete u jahůdky a mazání pod papričkou. ATC Organizér před nedávnou dobou výrazně změnil svůj design, dlužno říci že k lepšímu, ale jeho vzhled je nadále poněkud technický. Ladymail přináší hlavě změny v ovládacích prvcích – které by dozajista potěšily i mnoho mužů – ale bohužel texty nápovědy nesou jasné stopy toho, že jsou přejaty ze služby Email.cz a psány muži-techniky, tedy pro ženu těžko stravitelné. Možnou výhodou toho je, že si ženy nemusí kromě nových tlačítek zvykat na žádné další novinky.
Ladymail lze hodnotit jako výborný počin; s nadějí hledíme vstříc ambicióznímu projektu feminizace Internetu a čekáme na další severy výhradně pro ženy. Ale - co byste říkali novému e-mailu s ovládacími prvky se vzhledem tančíku, auta a šroubováku?

Autor článku