Hlavní navigace

Portugalští školáci dostanou půl milionu Classmate PC

11. 8. 2008

Sdílet

O studentské počítače Classmate PC je zájem i v Evropské unii. Portugalské děti obdrží 500 000 těchto počítačů v rámci jednoho z nejrozsáhlejších technologických vzdělávacích programů na světě.

skoleni

Společnost Intel a portugalská vláda uzavřeli dohodu o dodávce speciálních školních počítačů pro děti základních škol. Děje se tak v rámci ambiciózního vzdělávacího programu „Magalhaesova iniciativa“, který se zaměřuje na výuku nových technologií. Svým rozsahem se projekt řadí mezi největší na světě.

Cílem iniciativy je poskytnout v následujícím školním roce portugalským žákům půl milionu počítačů typu Classmate PC, které jsou poháněny technologiemi společnosti Intel. Plně vybavený studentský notebook vyvinula firma Intel právě pro vzdělávací účely. Magalhaesova iniciativa doplňuje vloni zahájený úspěšný projekt „e-Škola“, který zajišťuje stejný typ notebooků a přístup k internetu učitelům a studentům středních škol. Oba programy tvoří součást rozsáhlého vládního „Technologického plánu – Portugalsko“. Ten si klade za cíl rozšířit používání počítačů a internetu, poskytnout portugalským občanům nejnovější technologie a podpořit jejich účast na znalostní ekonomice.

„Nový projekt spolupráce s Intelem jen podtrhuje odhodlání Portugalska rychle směřovat ke znalostní ekonomice,“ uvedl premiér Sócrates. „Doufáme, že vybavením našich škol moderními výpočetními technologiemi a připojením k internetu urychlíme přechod na hospodářské modely, z nichž budou mít naši občané prospěch.“

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).