Hlavní navigace

Pokles ekonomiky může zpomalit přechod podniků na Windows 7

8. 2. 2009

Sdílet

Otřesená ekonomika by mohla způsobit pomalejší přechod na Windows 7 u některých firem, přestože stále používají postarší operační systém Windows XP.

Všeobecně velmi dobré ohlasy na beta verzi Windows 7 z letošního ledna možná nebudou stačit k tomu, aby inspirovaly firmy k rychlému přechodu na nový operační systém. Důvodem k ještě delšímu zachování Windows XP na firemních počítačích mohou být snížené rozpočty IT oddělení, která jsou nyní nucena snižovat náklady kdekoli je to možné. „Myslím si, že pokles ekonomiky bude brzdit téměř všechno,“ říká David Smith, viceprezident průzkumné společnosti Gartner.

 

Finální verze Windows 7 se očekává v prodeji koncem tohoto roku, maximálně začátkem roku 2010. Pokud se světová ekonomika do té doby razantně neodrazí ode dna směrem vzhůru, zcela jistě budou IT rozpočty podniků i nadále na tak nízké úrovni.

 

Desítky tisíc lidí již přišly o práci v posledních několika měsících v rámci všeobecné snahy snižovat náklady. Po nich ale zůstávají v podnicích přebytečné počítače obvykle se starými Windows XP, které dostanou již stávající zaměstnanci či hrstka nově příchozích a nedá se říct, zda budou mít firmy na nákupy nových počítačů s novým operačním systémem Windows 7.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).