Hlavní navigace

Pohyb pražských autobusů bude již brzy možné sledovat na internetu

15. 4. 2009

Sdílet

Lidé využívající systém Pražské integrované dopravy (PID) budou moci sledovat pohyb svých autobusů na internetu a monitorovat jejich zpoždění.

Sledujte svůj autobus na internetu

 

O zavedení nové služby pro cestující usiluje společnost Ropid, jejíž hlavní činností je organizace Pražské městské a příměstské dopravy. Projekt předpokládá instalaci GPS zařízení do všech autobusů v rámci PID, což umožní dokonalé sledování aktuální situace hromadné dopravy. Plně funkčním systémem jsou již vybaveni čtyři pražští příměstští dopravci, problém však nastává u Dopravního podniku Praha, který vypravuje většinu autobusů na území hlavního města. Jeho autobusy sice již jsou většinou vybaveny GPS senzory, ale data z jejich sledování využívá Dopravní podnik Praha pro své vlastní účely prostřednictvím jiného systému než ostatní dopravci, proto je ještě potřeba jejich GPS údaje zkoordinovat se systémem Ropidu.

 

skoleni

Celý systém je nyní ve zkušebním provozu a pro veřejnost by měl být dostupný již během letošního léta. Součástí celého projektu je i umístění informačních tabulí na zastávky autobusů, kde budou moci cestující vidět, jak velké zpoždění jejich autobus má. Finanční problém ale zřejmě nastane při instalaci těchto zařízení na jednotlivá místa, jelikož náklady na umístění jedné informační tabule se mohou vyšplhat až na 50 000 Kč. Obce si proto zřejmě na ně budou muset přispět.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).