Hlavní navigace

Počítače Apple potřebují antivir

3. 12. 2008

Sdílet

Až dosud Apple tvrdil, že pro jeho počítače s operačním systémem Mac OS X není potřeba antivirový program. Avšak časy a s nimi i antivirová politika Applu se mění.

skoleni

Mnohé reklamy na počítače Apple se snaží zákazníky přesvědčit o tom, že zatímco klasické PC s operačním systémem Windows se každou chvíli nakazí viry, tak na počítačích Apple s Mac OS X můžete navštívit téměř každou xxx stránku, aniž by vám cokoli hrozilo. Dosud se zastánci i odpůrci nakousnutého jablka hádali, zda je to pravda. Nyní se zdá, že tentokrát vyhráli ti, jež tvrdili, že i Apple je zranitelný.

Svědčí o tom nejnovější doporučení společnosti Apple, která všem majitelům počítačů s nakousnutým jablíčkem radí, aby si nainstalovali antivirový software. Apple doporučuje konkrétně Intego VirusBarrier, Symantec Norton Anti-Virus nebo McAfee Anti-Virus. Společnost zároveň dodává, že majitelům Apple stále nebezpečí nehrozí, má se tak zřejmě jednat o jakousi formu prevence. Ve skutečnosti ale zřejmě dochází na slova těch, kteří tvrdili, že s rozšiřováním Applu se i tato platforma stane pro útočníky zajímavou. Zda se však útoky na údajně velmi bezpečný systém podaří skutečně realizovat, ukáže až čas.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).