Hlavní navigace

Počítač v klávesnici se má dostat do prodeje již toto léto

26. 3. 2009

Sdílet

Asus hodlá oficiálně uvolnit již toto léto svou inovativní Eee klávesnici, kterou představil na lednovém CES v Las Vegas.

Eee klávesnice bude brzy v prodeji

 

 

Eee klávesnice je plně multimediální počítač zabudovaný uvnitř klasické klávesnice, která má navíc na pravé straně 5-palcový LCD displej. S rozlišením obrazovky 800x480 pixelů může být tenká hliníková klávesnice využívána jako samostatný počítač. Asus však předpokládá, že uživatelé Eee klávesnice se zabudovanou Wi-Fi kartou doma připojí zařízení k externímu monitoru či televizi a vytvoří si tak plnohodnotnou surfovací či multimediální stanici. Eee klávesnice je krom Wi-Fi karty 802.11 b/g/n vybavena i modulem Bluetooth 2.0 pro zajištění plné konektivity klávesnicového počítače.

 

skoleni

Stejně jako netbooky Asusu je i Eee klávesnice poháněna procesorem Intel Atom N270 kmitajícím na frekvenci 1.6 Ghz. Navíc je vybaven 1GB operační pamětí a 16GB či 32GB úložným prostorem pro uživatelova data. Jako operační systém je s Eee klávesnicí primárně dodáván Windows XP Home Edition. Cena nejnovějšího experimentu Asusu by se měla pohybovat okolo 400 USD (8500 Kč).

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).