Hlavní navigace

Poběží vám na PC tato hra? To prozradí Can You Run It - 1.díl

1. 11. 2014

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Chcete si koupit počítačovou hru, ale nevíte, zda vám na vašem stroji poběží? Nyní už nemusíte složitě sledovat minimální požadavky, protože internetová služba Can You Run It vám to zjistí.

Nároky počítačových her na výkon počítačů nejsou právě malé a říci se vší odpovědností, zda na vaší sice velmi slušné, ale přece již ne právě nejnovější počítačové sestavě poběží nejnovější počítačová hra, nemusí být vůbec snadné. Pokud vlastníte nejnovější herní počítačovou sestavu, pak odpověď na otázku, zda na vašem počítači poběží ta či ona hra, samozřejmě znáte, respektive odpověď je jasná. Na druhou stranu ten, kdo vlastní standardní notebook, bude mít s rozběhnutím nejnovějších počítačových her zřejmě poněkud problém.

Úvod

Najít odpověď na otázku, zda na vašem počítači poběží ta či ona hra, může být poměrně snadné. Přitom se vůbec nemusíte nořit do systémových požadavků na tu či onu hru a zjišťovat a následně porovnávat zjištěné údaje s parametry vaší počítačové sestavy a odpovídat na otázky – mám dostatečně výkonnou grafickou kartu či procesor? Nechte si poradit od automatů na již dlouho provozovaném webu Can You Run It.

Tento web provozuje System Requirements Lab. Služba Can You Run It otestuje váš počítač a prozradí vám, zda můžete svůj stroj použít na LAN party ve hře Battlefield 4, která se bude konat příští týden.

Pojďme se podívat, jak tato služba funguje.

Can You Run It vás požádá, abyste mu řekli, zda má konfiguraci počítače zjišťovat v prostředí internetového prohlížeče, nebo zda se má použít aplikace běžící na pracovní ploše

Ze všeho nejdříve otevřete internetový prohlížeč a z rozevíracího seznamu vyberte hru, kterou budete chtít na počítači hrát. Poté stiskněte tlačítko Can You Run It. Zobrazí se vyskakovací okno, kde si můžete vybrat ze tří možností: buď můžete nechat testovat svůj počítač pomocí webové aplikace, nebo pomocí aplikace běžící na pracovní ploše, nebo si můžete požadavky na spuštění hry jako takové pouze přečíst.

Třetí možnost nyní vyloučíme, protože jsme na tento web zavítali, abychom si zjišťování systémových požadavků na hru co možná nejvíce zautomatizovali. My osobně vylučujeme i možnost první, kdy se testuje v prostředí internetového prohlížeče, protože tato varianta vyžaduje spuštění prostředí Java, které je nechvalně známé svými bezpečnostními trhlinami. Nicméně při našich testech vše fungovalo tak, jak mělo.

Jako nejlepší varianta nám vyhovovala aplikace pracující na pracovní ploše, kterou jsme si stáhli z internetových stránek. Tento způsob popíšeme v příštím dílu.

tip MIF temata

 

Pokračování