Hlavní navigace

Phenom II pro distributory už za týden

24. 12. 2008

Sdílet

Ačkoliv k oficiálnímu uvedení Phenomů II na trh dojde až po novém roce, pro distributory prý budou dostupné už za týden, tedy ještě před koncem roku s číslovkou 2008.

 

skoleni

O nových procesorech AMD Phenom II se šíří přímo legendy. Připomeňme, že má jít o vylepšené procesory AMD Phenom vyrobené 45nm technologií a s větším množstvím L3 cache. Výkon těchto procesorů by se měl vyrovnat současným Core 2 Quad procesorům od Intelu, leč na Core i7 stále nestačí. I to je však pro AMD obrovský krok kupředu. Připomeňme také, že procesory se budou vyrábět ve dvou variantách. S DDR2 paměťovým řadičem pro patici AM2+ a v s DDR3 paměťovým řadičem pro AM3 patici.

Nově se také spekuluje o datu uvedení. Již delší dobu je známo, že je AMD chce veřejnosti oficiálně představit na veletrhu CES 2009 v Los Angeles, který se koná druhý týden v lednu. Reálně však mají být procesory dostupné až nejdříve koncem února. Proto působí přinejmenším paradoxně poslední informace, podle kterých začne AMD vybraným distributorům procesory rozesílat už příští týden. Že by reálná dostupnost nakonec byla o něco lepší, než jsme doufali?

- - Tomáš Šulc