Hlavní navigace

Výkonné DDR3 s aktivním chlazením

6. 1. 2009

Sdílet

Společnost G.Skill představila nový DDR3 paměťový kit určený pro ty nejnáročnější sestavy s procesorem Intel Core i7. K vysoce taktovaným pamětem totiž dostanete i větráček.

DDR3 gskillNovinka od G.Skill se jmenuje Perfect Storm a jde o kit tří DDR3 pamětí s celkovou kapacitou 3 či 6 GB (záleží na volbě zákazníka). Jde o vysoce výkonné paměti, které pracují na frekvenci 2000 MHz, přičemž používají velmi nízké časování 7-8-7-20. Aby toto mohly paměti zvládnout, používají zvýšené napětí 1,65 V (ze základních 1,5 V).

 

 

skoleni

 DDR3 gskillSpecifické na těchto pamětech je jejich chlazení. Kromě standardních rozvaděčů tepla přímo na paměťových modulech totiž v případě koupě dostanete ještě speciální chladící nástavec, který namontujete nad paměti. Ten obsahuje dva modře podsvícené ventilátory, jež paměťové moduly ofukují. Vzhledem k velmi malému průměru ventilátorů však máme vážné obavy o jejich hlučnost.Nový kit by se měl na trh dostat ještě v průběhu ledna a výrobce na něj bude dávat doživotní záruku. Cenu zatím neuvedl, ale jsme si jisti, že nízká jistě nebude.