Hlavní navigace

PC World: Nejlepší produkty roku 2010 - finále

3. 1. 2011

Sdílet

Přinášíme exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle nás dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce.

Vážení čtenáři, přinášíme vám exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle názoru naší redakce dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce. Jsou seřazeny i podle toho, jaký prostor jim poskytovala média a jak byla očekávána spotřebiteli na celém světě. Dnes se podíváme na samotné finále - 1. až 10. příčkou v žebříčku!

Produkty, které se umístily na 41. až 50. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-1-dil-16588

Produkty, které se umístily na 31. až 40. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-2-dil-16609

Produkty, které se umístily na 21. až 30. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-3-dil-16610

Produkty, které se umístily na 11. až 20. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-4-dil-16611

 

1) Google Android 2.2

Světu technologií vládla letos mobilita. Mezi dalšími skvělými produkty ovlivňujícími dění v této oblasti se skvěl jeden nadmíru výjimečný nástup: Google Android. Předpokládá se, že v nejbližší době překonají jím vybavená zařízení na trhu zatím největšího konkurenta, Apple s jeho iOS. Android přináší výkonné aplikace, uhlazené uživatelské prostředí a extrémní přizpůsobivost rozličným  „hostitelským“ mobilním telefonům a tabletům.

Takovou škálu možností, které Android nabízí, iPhone rozhodně nemůže svým uživatelům slíbit. K tomu přidejte flexibilní prohlížeč s podporou Flash 10.1, ovládání celého systému hlasem a neustále se rozšiřující „ekosystém“ kompatibilních programů a aplikací, a dostanete operační systém schopný změnit vyvíjející se mobilní věk.

 

http://code.google.com/intl/cs-CZ/android/

2) Apple iPad

Chvíli jsme přemýšleli, zda tento malý zázrak marketingu á la Steve Jobs nezařadíme na první pozici,  usoudili jsme však, že na českém trhu tento produkt zaznamená největší ohlas až v roce 2011. Nicméně po letech neúspěšných projektů týkajících se tabletů se společnost Apple s iPadem skutečně zapsala do dějin. Se štíhlým designem, skoro desetipalcovým dotykovým displejem, jednoduše ovladatelným rozhraním plným užitečných aplikací a kultovní, až mystickou aurou, je iPad rozhodně z těch projektů, které celosvětový trh IT v roce 2010 ovlivnily nejvíce.

 

 

http://www.apple.com/ipad/

3) Amazon Kindle třetí generace

I přes konzervativní lpění na tradiční vůni papíru museli mnozí z nás dát za pravdu statistikám, které říkají, že uplynulý rok by se dal s trochou nadsázky označit jako rok elektronické knihy. Čtečky knih vybavené E-Ink displeji, u kterých se nekazí oči, se prodávají velice dobře, a jednou z nejprodávanějších je právě Amazon Kindle. Wi-Fi verze tohoto zařízení určená pro online nákupy knih zaujme jednoduchým a odlehčeným designem.

 

 

http://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reader-3G-Wifi-Graphite/dp/B002FQJT3Q

4) Sony Alpha NEX-5

Tento hybrid mezi kompaktem a zrcadlovkou drží dle našeho názoru primát mezi novinkami v oblasti fotoaparátů. Na rozdíl od zrcadlovky neobsahuje zrcadlo, ale na druhou stranu k němu lze dokoupit vyměnitelné objektivy. Jeho největší devizou je možnost natáčet filmy v HD kvalitě (1080p), ve fotografii pak zvládá skvělá panoramata a při update firmware a dokoupení speciálního objektivu vyfotí i 3D obrázek.

 


http://www.sony.cz/hub/nex-kompaktni-fotoaparaty/proc-fotoaparaty-nex/panoramaticky-zaber?campaignId=15013860&s_kwcid=NEX%203|7656904652


5) HP Envy 14

Nová série víceúčelových notebooků s atraktivním designem, skvělým výkonem baterie a samozřejmě i slušnou vnitřní výbavou si zaslouží celkové páté místo a zároveň první mezi notebooky. Zejména nejvyšší edice Beats, kterou zatím koupíte pouze ve Spojených státech.

 

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho/WF05a/321957-321957-3329744-3995710-3995710-4247515.html

6) Microsoft Security Essentials

Důkladně promyšlený antivirový software od Microsoftu nabízí v uživatelsky příjemném balíčku ochranu před malware při nízké náročnosti na systémové zdroje. Zároveň běží na pozadí a uživatele otravuje pouze v případě, že se něco děje. A hlavně - pro nekomerční využití je zcela zdarma.

 

 

http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx?mkt=cs-cz

7) HP TouchSmart 600 Quad

Na sedmé pozici se umístil další zástupce společnosti Hewlett Packard, tzv. All-In-One PC. Vícedotykový displej předpokládá absenci klávesnice a myši, které však samozřejmě v případě potřeby můžete připojit. Vysoká konektivita, rozlišení 1080p a slušná základní výbava předurčují tento stroj k univerzálnímu využití.

 

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho/WF02a/12454-12454-3352963.html

8) Apple iPhone 4

I Apple má v první desítce svého druhého zástupce. Čtvrtá generace kultovního iPhone, která před půl rokem vyvolala (zejména pak ve Spojených státech) davové šílenství, se na první pohled vyznačuje masivnějším zpracováním z kovu a tvrzeného skla a tenčím designem. Můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, ale budete se muset smířit s tím, že jde zřejmě o nejobdivovanější a nejprodávanější telefon na světě.

 

http://www.apple.com/iphone/

9) Google Chrome

Na deváté příčce se umístil webový prohlížeč, který i přesto, že ve své oblasti nováčkem, slušně se do ní integroval a ukrojil si velký kus koláče od zatím majoritních Mozilly Firefoxu a Internet Exploreru. Je otázkou, zda je tento úspěšný nástup výsledkem spíše dobrého marketingu či naprůměrných kvalit prohlížeče Chrome, jisté však je, že program nabízí slušnou rychlost, decentní a pěkný design, důraz na bezpečnostní prvky a samozřejmě i možnosti kustomizace pro zkušenější uživatele.

 

http://www.google.com/chrome?hl=cs

10) HTC HD7

První desítku uzavírá působivý smartphone a jeden z vážnějších konkurentů iPhone, který v sobě jako jeden z vůbec prvních integruje nový mobilní operační systém od Microsoftu Windows Phone 7. Může se pochlubit kvalitním displejem o rozlišení 4,3 palce i celkovou integrovanou pamětí o kapacitě 16 GB. Vliv Microsoftu u něj poznáte na každém kroku - ať už se jedná o předinstalovaný přehrávač Zune či možnost připojení k Xbox Live.

 

ICTZ24

 

http://www.htc.com/www/product/hd7/overview.html

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).