Hlavní navigace

PC World: Nejlepší produkty roku 2010 - 4. díl

31. 12. 2010

Sdílet

Přinášíme exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle nás dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce.

Vážení čtenáři, přinášíme vám exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle názoru naší redakce dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce. Jsou seřazeny i podle toho, jaký prostor jim poskytovala média a jak byla očekávána spotřebiteli na celém světě. Dnes se podíváme na 11. až 20. místo v žebříčku, zítra budeme pokračovat samotným finále - 1. až 10. příčkou v žebříčku!

Produkty, které se umístily na 41. až 50. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-1-dil-16588

Produkty, které se umístily na 31. až 40. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-2-dil-16609

Produkty, které se umístily na 21. až 30. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-3-dil-16610


11) Crucial RealSSD C300

Možná nejrychlejší disk všech dob a hlavně první SSD disk podporující standard 6 Gbps SATA, který umožňuje dosahovat skutečně vysokých rychlostí při zápisu. Tento 256 GB disk je určen všem, kteří od zařízení tohoto typu vyžadují  nekompromisní rychlost a okamžitou reakci. Kromě standardního 2,5'' disku se nedávno v prodeji objevila i verze s velikostí 1,8 palce.

 http://www.crucial.com/eu/store/partspecs.aspx?IMODULE=CTFDDAC256MAG-1G1


12) Starcraft II

Do technických novinek se nám „zamotala“ i jedna hra, konkrétně real-time strategie Starcraft od Blizzard Entertainment. Vývojářům druhý díl trval celých 12 let, kultovní jednička totiž vyšla už v roce 1998. Fandové žánrů se nicméně shodují na tom, že čekání stálo za to. I proto Starcraft II zařazujeme do tohoto žebříčku.

 http://eu.battle.net/sc2/en/


13) Panasonic Lumix DMC LX-5

Hvězda mezi kompakty pro poloprofesionály - tak by se dala krátce shrnout charakteristika tohoto nového počinu od Panasonicu, který nabízí hlavně široké možnosti manuálního nastavení. Není to tedy fotoaparát pro nováčky, nicméně ti, kdo ve fotografii rádi experimentují, i ti, co potřebují přenosnější alternativu ke své neskladné zrcadlovce, by určitě měli mezi jinými zvážit i model DMC LX-5.

 http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Fotoaparaty/Kompakty+pro+narocne/DMC-LX5/overview/6479674/index.html


14) Microsoft Office 2010

Pro Microsoft dlouho zůstávaly webové aplikace polem neoraným, a tak v této oblasti neměly Google Docs  v podstatě žádnou konkurenci. To se ovšem mění s příchodem nové sady Office 2010. Word, Excel i PowerPoint zde dostávají nový rozměr v práci online. Kromě toho posledně jmenovaný získává funkci editace a přehrávání videa v prezentacích, nové druhy decentních přechodů mezi „slajdy“ i možnost přenášení prezentací v reálném čase přes web.

 http://www.microsoft.com/cze/office/


15) Canon Pixma MG8120

Mezi tiskárnami v našem žebříčku top produktů za rok 2010 figuruje i multifunkční zařízení od společnosti Canon. Jeho jednoznačnou výhodou je ostrý tisk (nejen) textu a dostupné ceny náhradních cartridge. Vnější design doplňuje na vrchním víku umístěný 3,5palcový výsuvný barevný LCD displej a praktické ovládací prvky. Dalším plusem je možnost připojení přes wi-fi.http://goo.gl/4ZpfO


16) World of Warcraft: Cataclysm

Třetí rozšiřující datadisk zřejmě nejznámější multiplayerové počítačové hry současnosti přináší skvělou hratelnost a opět dokazuje, že WoW se na vrcholu nachází právem. Jedná se o druhé „top“ umístění vývojářů z Blizzard Entertainment v našem žebříčku; pro majitele předchozích dílů je rozšíření Cataclysm zkrátka nutností.

 http://www.wow-europe.com/cataclysm/


17) Motorola Droid X

Další skvělou zprávou z oblasti smartphonů je novinka od Motoroly běžící na operačním systému Google Android 2.2, která se může chlubit velkým a přehledným displejem o úhlopříčce 4,3 palce a osmimegapixelovým fotoaparátem. Jeho masivní vzhled je částečně kompenzován poměrně malou tloušťkou. Droid X cílí na zákazníky požadující multimediální výkon i víceúčelovost mobilu, ale zároveň na něm spustíte i vcelku slušné hry.

 http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-DROID-US-EN


18) Adobe Creative Suite 5

Tato sada nástrojů pro profesionály je už klasikou a už před vydáním páté řady bylo téměř jasné, že se stane jednou z nejzásadnějších novinek mezi softwarovými produkty uplnulého roku. Existuje v pěti různých mutacích, z nichž každá samozřejmě obsahuje rozdílné nástroje a je označena rozdílnou cenovkou. Od verze Design Standard, zahrnující čtyři základní programy včetně Photoshopu CS5, která stojí v plné verzi od necelých 1 600 euro, až po Master Collection, která je souhrnem v podstatě všeho, co dnes Adobe nabízí, za kterou zaplatíte kolem 3 500 euro.

 http://www.adobe.com/cz/products/creativesuite/


19) Canon EOS 7D

Tato osmnáctimegapixelová digitální zrcadlovka v sobě snoubí funkce a výkon profesionálního modelu s cenou přístupnou i „hobby“ fotografům. Za zmínku stojí LCD displej s velmi vysokým rozlišením, možnost natáčení fullHD (1080p) videa, dobrý výkon při vyšším ISO i možnost focení osmi sekvenčních snímků za sekundu. Masivní tělo přístroje z oceli a polykarbonátů nenechá nikoho na pochybách, že má co dočinění s kvalitním produktem.

 http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_7D/


20) Sony Handycam NEX-VG10

Firma Sony představila první videokameru pro běžné uživatele s vyměnitelnými objektivy a tím se probojovala na slušnou pozici v našem žebříčku. Svou relativně nízkou cenou nastavuje vysokou laťku ve střední třídě videokamer. Nabízí kvalitní 1080p AVCHD video při rychlosti 60 obrazových rámečků za sekundu, a dále fotografie v rozlišení 14 megapixelů.

 http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg10e

 

skoleni

TOP10 nejlepších produktů roku 2010 dle PC Worldu naleznete v dalším pokračování článku zde:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-finale-16639

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).