Hlavní navigace

PC World: Nejlepší produkty roku 2010 - 2. díl

29. 12. 2010

Sdílet

Přinášíme exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle nás dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce.

Vážení čtenáři, přinášíme vám exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle názoru naší redakce dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce. Jsou seřazeny i podle toho, jaký prostor jim poskytovala média a jak byla očekávána spotřebiteli na celém světě. Dnes se podíváme na 31. - 40. místo v našem žebříčku.

Produkty, které se umístily na 41. až 50. místě žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-1-dil-16588

 

31) HTC Droid Incredible

Název tohoto telefonu jasně evokuje fakt, že běží na Google Android. Jeho hlavní předností je rychlé a přehledné uživatelské rozhraní, které HTC nazývá Sense. Kromě dotykového AMOLED displeje jej lze ovládat čtyřmi tlačítky místěnými ve spodní části přístroje. Součástí Sense je i aplikace Friend Stream, jež zaznamenává v reálném čase update novinek vašich přátel v různých sociálních sitích.

 


http://www.htc.com/us/products/droid-incredible-verizon?view=1-1&sort=0


32) Norton Internet Security 2011

Norton Internet Security 2011 výborně zvládá známé konvenční hrozby, stejně jako nebezpečné odkazy na facebooku a scareware. Každý uživatel dřívější verze navíc může v období „předplatného“ využít bezplatného update. Pokud jste se ještě nerozhodli pro poskytovatele bezpečnostních služeb pro váš počítač, je Norton volbou, kterou byste určitě měli zvážit.

 

http://cz.norton.com/theme.jsp?themeid=nis_nav_2011&inid=cz_ghp_hero1_norton2011

33) Seagate Momentus XT

Tento 2,5palcový pevný disk (7 200 rpm) určený pro použití v noteboocích má kromě jiného i 4 GB flash paměti, což mu, pokud jde o rychlost, umožňuje jednoduše překonat konkurenci ve své třídě. Kapacita disků této série je buď 320 nebo 500 GB.http://www.seagate.com/www/en-gb/products/laptops/laptop-hdd


34) Lookout Mobile Security

V tomto volně šiřitelném prográmku nalezne jeho uživatel kompletní ochranu před riziky ohrožujícími jeho smartphone vybavený Androidem. Ano, i Android ohrožují různé viry. Kromě jejich vyhledávání a ničení zvládne Lookout nalézt pozici ztraceného handsetu a navíc ještě zálohovat data.

 https://www.mylookout.com/download-mobile-security


35) AMD Radeon HD 5870

Toto monstrum nabízí jeden z nejlepších výkonů, jakých lze s jednou grafickou kartou na PC dosáhnout, a to stále za dobrou cenu. Jedním z významných prvků této grafiky je možnost připojení až šesti různých monitorů najednou, a to vše v 1080p kvalitě. Otázkou zůstává, kdo dnes takový výkon využije. Každopádně některá z nových 3D her rozdělená do šesti fullHD políček může být celkem dobrá zábava.

 http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5870/Pages/ati-radeon-hd-5870-overview.aspx


36) Lenovo ThinkPad x100e

Pozoruhodný přírůstek do rodiny Lenovo není zrovna netbookem v pravém slova smyslu, ale na druhou stranu není ani ULV notebookem. Z netbooku mu chybí hlavně výdrž baterie, kterou ale plně kompenzuje slušným výkonem, který mu dodává buďto procesor AMD Athlon či Turion. Za zmínku stojí (pro Lenovo samozřejmá) dobrá kvalita klávesnice a touchpadu.

 http://goo.gl/dHx9V37) Iomega eGo SuperSpeed USB 3.0

Tento pevný disk do kapsy, běžící na standardu USB 3.0, zaujme hned několika přednostmi. Mezi ně patří  vysoký výkon, výborná sada ovládacího software iOmega, zvýšená tolerance při pádu a pevné šasi, a v neposlední řadě také 256-bitové AES hardware šifrování. Pevné disky eGo jsou dostupné v kapacitách 500 GB a 1 TB.

 http://goo.gl/YucJ6


38) Jabra Clipper

Tento stereo bluetooth headset se skládá ze sluchátek připojených do bluetooth jednotky ve tvaru klipsny, kterou si jednoduše připnete k tričku či kalhotám a pak už jenom přijímáte hudbu či telefonní hovor, mezi nimiž navíc můžete jednoduše přepínat. A pokud by vám dodávaná sluchátka nevyhovovala, připojíte si zkrátka k bluetooth jednotce jiná, vlastní.

 http://www.jabra.com/Sites/Mobile/na-us/Products/Pages/JabraCLIPPER.aspx


39) Asus Eee PC 1201n

S koupí tohoto netbooku získáte 12palcový displej, grafickou kartu nVidia Ion, dvoujádrový procesor Intel Atom, operační systém Windows 7 Home Premium a 2 GB paměti - což je vše docela nad normou toho, co jsme zvyklí od klasického netbooku očekávat. Baterie při standardním používání vydrží okolo tři a půl hodiny.

 http://goo.gl/46bOV


40) Lenovo ThinkPad W701ds

Neuvěřitelně rychlé monstrum a už druhý zástupce Lenovo v našem žebříčku - model ThinkPad W701ds - se může chlubit druhým výsuvným displejem. Kromě toho na něm nalezneme kreslící tablet Wacom, USB 3.0 a kalibraci barev displeje - prostě výbava pro profesionály. Jak je u výrobce, potažmo jeho předchůdce (IBM) zvykem, má tento notebook velice kvalitní šasi a celkově vnější zpracování.

 http://goo.gl/sMgB8

 

skoleni

Pokračování článku s produkty na 21. až 30. místě hledejte zde:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-3-dil-16610

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).