Hlavní navigace

PC World: Nejlepší produkty roku 2010 - 1. díl

28. 12. 2010

Sdílet

Dnes přinášíme exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle nás dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce.

Vážení čtenáři, přinášíme vám exkluzivní žebříček padesáti nejinovativnějších, nejvlivnějších a nejužitečnějších technických zázraků, které podle názoru naší redakce dominovaly trhu informačních technologií a elektroniky v uplynulém roce. Jsou seřazeny i podle toho, jaký prostor jim poskytovala média a jak byla očekávána spotřebiteli na celém světě. Dnes se podíváme na 41. až 50. místo v žebříčku, zítra budeme pokračovat 31. až 40. místem.

41) Dell UltraSharp U2711

Nový 27palcový monitor od Dellu s rozlišením 2560 x 1440 pixelů a poměrem stran 16:9 stojí skutečně za to. Vývojáři se u něj zaměřili zejména na redukci šumu, rozostření a „duchů“ a zkrácení odezvy na 6 ms.

 

http://goo.gl/vuaKF


42) Belkin Conserve Smart AV

Prodlužovačka s přepěťovou ochranou, která šetří energii i vaše peníze. Zařízení můžete ovládat jednoduše tlačítkem pro zapnutí a vypnutí televizoru, přičemž do něj můžete zapojit až šest různých přístrojů, které by v tzv. standby módu zbytečně spotřebovaly až tisíce korun ročně. Ať už se jedná o videorekordéry, přehrávače DVD, repro soustavy, herní konzole či různé zesilovače.

http://www.belkin.com/cz/conserve/smartav/


43) 3M Mpro120 mini LED

Miniaturní projektor od 3M strčíte do kapsy nebo do brašny k notebooku a můžete jednoduše kdekoliv prezentovat. Zredukovaná velikost však neredukuje kvalitu obrazu. Ten je zobrazován v rozlišení 1280 x 800 pixelů v obraze s úhlopříčkou od 8 do 50 palců. Projektor lze kromě PC a notebooku připojit také k mobilnímu telefonu. Výhodou je vestavná baterie, s níž můžete celé 4 hodiny bez obav pouštět obraz na zeď i bez dosahu elektrické energie.

 

 

http://goo.gl/gg8CR


44) Samsung BD-C6500

Nový Blu-ray přehrávač s jedním z nejlepších obrazů ve své kategorii přináší technologii Internet@TV v již zcela samozřejmém fullHD rozlišení 1080p. Přehrávač vás připojí k internetu a umožní vám přístup ke knihovně aplikací Samsung, ve které můžete přidávat, organizovat a mazat obsah.

 

http://goo.gl/B4jNm


45) Apple iPod Touch verze 2010

Od opětovného příchodu Steve Jobse je Apple producentem kultovních produktů. Displej zobrazuje dostatečně jasný text a obrázky, oproti předchůdcům je zde vylepšená podpora Bluetooth, vestavěný mikrofon a reproduktor pro snadnější VoIP hovory... a vůbec, mnozí uživatelé si rádi připlatí za kouzlo značky.

 

 

http://www.apple.com/cz/ipodtouch/


46) Prezi

Pod ne zcela známým názvem se ukrývá webová alternativa PowerPointu, která umožní vzdálená jednání (a nikdo se už nebude moci vymlouvat, že letět na klimatickou konferenci přes půl světa je nutné) či zapne „bílou tabuli“, na kterou budou moci různí uživatelé kreslit a čmárat dle libosti. Základní verze programu je navíc zdarma.

 

 

http://prezi.com/


47) myš Microsoft Arc Touch

Novinka od Microsoftu je zvláštní tím, že je na rozdíl od jiných myší ohebná. Designéři zřejmě kladli důraz na maximální mobilitu této periférie, a tak ji můžeme do batohu či tašky s notebookem s klidem narovnat, naopak pro použití se ohne do anatomické polohy (odtud název Arc, neboli oblouk) a velmi dobře se s ní pracuje. Kromě pravého a levého tlačítka obsahuje ještě tlačítko „skrolovací“, které po zvukové stránce věrně simuluje běžné kolečko.

 

 

http://goo.gl/TcCKo


48) Epson PictureMate Show

Jedná se podle našeho názoru nejlepší kompaktní tiskárnu určenou primárně pro tisk fotografií, která je aktuálně dostupná na trhu. Přístroj obsahuje 270 MB paměti a jeho čelní části dominuje sedmipalcový displej o rozlišení 480 x 800 pixelů při poměru stran 15:9. Ten může sloužit také jako digitální fotorámeček. Kvalita i rychlost tisku zařízení je výborná.

 

 

http://goo.gl/5dhkG


49) Adobe Photoshop Lightroom 3

Třetí verze oblíbeného editačního programu přináší nově také upravený systém redukce šumu a vylepšené zpracování RAW fotografií. Kromě toho nabízí standardní funkce pro třídění, organizování, vývoj, úpravu, správu a publikování fotografií. Aplikace také zvládá video prezentace z vašich obrázků doplněné hudbou.

 

 

http://www.adobe.com/cz/products/photoshoplightroom/


50) Ubuntu 10.10

Ubuntu je skvělým operačním systémem pro start „alternativního počítačového života“. Jakožto odnož Linuxu je bezpečnou platformou, neboť pro něj existuje minimum malware a používá se na něm pouze nekomerční software. Dle oficiálního tvrzení vývojářů se Ubuntu stále snaží být systémem dostupným pro obyčejného uživatele, kterého ostatní verze Linuxu odrazují svou složitostí.

 

 

http://www.ubuntu.cz

 

skoleni

Produkty, které se umístily na 31. až 40. místě v žebříčku:

http://pcworld.cz/hardware/pc-world-nejlepsi-produkty-roku-2010-2-dil-16609

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).