Hlavní navigace

PC WORLD 9 2007 - co najdete na DVD a CD

22. 8. 2007

Sdílet

Kromě plných verzí programů AnyPlace Control, Actual Title Buton nebo Intelli HyperSpeed přinášíme také servisní balíčky pro programy Microsoftu. Zajímavých programů je na našich discích ale mnohem víc

Plné verze programů
Anyplace Control 2.12.2
V rámci pravidelné akce na CD/DVD vám tento měsíc nabízíme plnou verzi užitečné aplikace AnyPlace Control, která je určena pro vzdálenou správu. Jedná se tedy
o program, který vám umožní pracovat s počítačem umístěným třeba na druhém konci zeměkoule. Program lze nainstalovat ve třech funkčních režimech – buď běží jako systémová služba, která se spouští ihned při startu Windows, či bude program nastaven jako běžná aplikace, jež se spouští po přihlášení uživatele do systému, anebo se bude chovat jako běžná aplikace, kterou však musíte spouštět ručně.

Servisní balíčky
V současné době je většina aktualizací produktů od společnosti Microsoft dostupná prostřednictvím internetu. Tento způsob distribuce je vhodný zejména pro uživatele s dostatečně rychlým připojením k internetu, protože zmíněné aktualizace jsou poměrně objemné, a tudíž náročné na dobu a rychlost stahování. Proto vám na našem DVD nabízíme servisní balíčky pro většinu produktů společnosti Microsoft. Najdete zde ucelený přehled aktualizací pro operační systémy Windows NT, 2000, XP, dále kancelářské balíky Office 97, 2000, XP a 2003, a dokonce celou distribuci Internet Exploreru 6, která již obsahuje Service Pack 1. Většina těchto aktualizací je na DVD dostupná v české i anglické verzi.

Actual Title Buttons 3.8
Dalším programem, který vám v tomto čísle nabízíme zdarma, je utilita Actual Title Buttons. Program rozšiřuje podstatným způsobem tlačítka, která se zobrazují v pravém horním rohu každého okna Windows. Přidává navíc tlačítka pro minimalizaci aktuálního okna do systémového panelu vedle hodin, dále nabízí možnost zabalení celého okna směrem vzhůru – to znamená, že z okna zůstane viditelná pouze horní lišta. U spuštěných aplikací program nabízí také tlačítko s možností zprůhlednění celého okna. Poslední možností je tlačítko s ikonou připínáčku, kterým docílíte toho, že okno zůstane vždy aktivní na popředí pracovní plochy. Na nejnovější edici tohoto softwaru vám nabízíme slevu 30 %. Stačí kliknout na odkaz uvedený na našem DVD na obrazovce tohoto programu a zobrazí se vám formulář, po jehož vyplnění a zaplacení obdržíte nejnovější verzi programu Actual Title Buttons 4.5.

Intelli HyperSpeed 2005
Vypadá to s kondicí vašeho počítače bledě? Ztrácí výkon a neustále vyžaduje restartování? Tento měsíc vám v akci mimo jiné nabízíme utilitu, která vám od dýchavičnosti vašeho stroje pomůže. Aplikace Intelli HyperSpeed 2005 poskytuje řadu automatických systémových procesů, jež optimalizují chod vašeho počítače, zrychlují jeho běh a snaží se vyvarovat náhlého zhroucení systému. Navíc optimalizuje rychlost a stabilitu připojení k internetu. To vše velmi jednoduchým způsobem v příjemném grafickém rozhraní.

Komerční software & slevy
Studujte Cisco Networking Academy a vyhrajte – multimediální ukázky
Textová část časopisu PC WORLD je v každém dílu doplněna multimediální prezentací učebních textů. Úroveň svých znalostí z dané kapitoly si vždy máte možnost ověřit v testu, který jsme pro vás na DVD/CD připravili. Pak již velmi snadno odpovíte na soutěžní otázku, která je připravena na www.pcworld.cz. Ze správných odpovědí tři vylosujeme a výherce obdrží předplatné časopisu PC WORLD a Wireless-G notebook adaptér od společnosti Linksys.

VirusBuster Professional na 4 měsíce zdarma
Antivirový software s unikátní technologií zaměřený na poskytování ochrany před počítačovými viry, jenž detekuje a efektivně odstraňuje. Hlavní vlastností je rezidentní ochrana, která zajišťuje neustálou kontrolu všech souborů. Pracuje na pozadí a udržuje PC bez nebezpečných virů. Program má jednoduché uživatelské rozhraní srozumitelné i začátečníkům. Produkt také nabízí oddělené zóny ochrany. Všechny disky nebo adresáře tak mohou být definovány jako oddělené zóny s vlastním nastavením kontroly. Další funkcí je ochrana souborů. Tento produkt nabízíme na 4 měsíce zdarma a navíc slevu na jeho zakoupení, s níž činí cena produktu 987 Kč. Ušetříte tak oproti běžnému nákupu více než 15 %!

Audio-video


AIMP Classic 1.77.9, BSPlayer 2.23 FREE, Slysoft CloneDVD 2.9.0.8, DivX Play Bundle 6.6.2, DVD Cutter 1.0, iTunes 7.3.2, JetAudio 7.0.3, K-Lite Mega Codec Pack 3.3.0, MediaMonkey 2.5.5.998, Mp3tag 2.39, Nexus Radio 2.1, PowerDVD 7.0, Real Player 11 Beta, Subtitles Wizard 0.91, Wax 2.0 e, Winamp 5.35 Free Full, Xion Audio Player 1.0.82Nexus Radio 2.1
Přehrávač internetových rádií umožňující nahrávání přijímaného obsahu pro pozdější přehrávání. Nahrávky ve formátu MP3 dokáže automaticky opatřit názvem a ID3 tagy. Mezi jeho další funkce patří audio editor, filtry pro nahrávání, kompatibilita s iPhone a iPod, nahrávání streamu s automatickou aplikací názvů.

DVD Cutter 1.0
Jednoduchá aplikace pro základní úpravy DVD filmů. Program dokáže DVD nejen přehrávat, ale i extrahovat zvolené úseky videa či extrahovat audio stopy. To vše v příjemném uživatelském prostředí s jednoduchými ovládacími prvky.

Mp3tag 2.39
Mp3tag je silný nástroj k editaci běžných zvukových formátů. Dokáže přejmenovat soubory založené na tag informaci, vyměnit znaky nebo slova z tagů a jmen souborů, importovat/exportovat tag informace, vytvořit playlisty atd. Program podporuje on-line databázové vyhledávání popisků.

Domácnost a kancelář

7-Zip 4.42, Adobe Reader 8 CZ, ClocX, Connection Meter 6.7.7f, Corel WordPerfect Lightning, Kubik SMS DreamCom 5.64, DShutdown 1.72.1, freeCommander 2007.05a, iTV - televizni program 1.0, MWSnap 3.0, Rainlendar 2.2 Lite, Seznam DVD 5.20, Taskbar Control 2.01, Total Commander 7.01, Tisk obálek a etiket 2.0.0.6, WinZIP 11.1, Yahoo Widget Engine 1.5Adobe Reader 8 CZ
V současnosti prakticky nepostradatelný nástroj k prohlížení souborů ve formátu PDF. Mezi hlavní výhody patří věrnost zobrazení ve srovnání s originálem. V současnosti přibyla řada vymožeností, jako je např. elektronické podepisování či propracované formuláře.

ClocX 1.5 b2
Analogové hodiny s možností poloprůhlednosti, antialiasingu, nastavením priority, automatickým spouštěním a přihlášením uživatele do systému, budíkem (s možností i vypnout PC nebo přehrát hudební soubor) a kalendářem. Zajímavostí je funkce „Click through“ – ignorování kliknutí myši na vlastních hodinách.

Connection Meter 6.7.8
Český program pro správu telefonického připojení
k síti internet. Nejenže umožňuje detailní monitorování průběhu připojení a především odpovídajících nákladů, ale také např. dokáže šetřit pomocí funkce odpojení před dalším impulzem apod. Samozřejmostí je vždy aktuální nabídka tarifů pro tuzemské podmínky.

Komunikace

Any Weblock 1.0, Avant Browser 11.5 Build 17, Firefox 2.0.0.6, FlashGet 1.9.2, Flock 0.9.0.2, Fresh FTP 4.10, Maxthon 2.0.2, MyPhoneExplorer 1.6.2, Opera 9.22, Orbit Downloader 2.1.5, Pidgin 2.1.0, QIP Infium 9000 Beta, Safari 3.0.2 beta, StrongDC++ 2.04, Mozilla Thunderbird 2.0.0.6 CZ, Trillian 3.1.7.0, uTorrent 1.7.2 Build 3458Safari 3.0.2 beta
Prohlížeč Safari byl dříve doménou systému MAC, nyní jej však mohou vyzkoušet i uživatelé MS Windows. Disponuje elegantním uživatelským rozhraním, záložkami, možností blokování vyskakovacích oken, integrovanou vyhledávací lištou, automatickým doplňováním formulářů, čtečkou RSS a možností změny stylu.

Fresh FTP 4.10
Fresh FTP (File Transfer Protocol) je aplikace pro webmastery, sloužící k nahrávání a stahování webového obsahu (html, obrázky, záloha SQL, statistika webu atd.) ze serveru. Podporuje multithreading pro simultánní přenos, nahrávání souborů nebo celých adresářů a umožňuje navazovat na přerušené nahrávání.

Trillian 3.1.7.0
Trillian je multisíťový klient, umožňující komunikaci přes internet. Nová verze přináší řadu vylepšení, nejznatelnější je nový základní režim s jednodušším ovládáním, integrace s free encyklopedií Wikipedia, ukládání seznamu kontaktů na serveru nebo možnost hlasové komunikace v sítích MSN, AIM a Yahoo.

MIF21

Multimédia


Ashampoo Burning Studio 7.10, BAD CD/DVD Reader 1.0, Burn4Free 3.2, CoverMe! 1.1, FastStone Capture 5.6, Free Internet TV 6.2, GalleryWorker_CZ 1.0.0.9, GIMPShop 2.2.8 Fix 1, HP Photosmart Essential 2.01, IconConverter 2.0, MediaCoder 0.6.0, Microsoft Photo Story 3.0, Nero 7.10.1.0, UltraISO Media Edition 8.6.3.2056, VSO Image Resizer 1.1.16bBAD CD/DVD Reader 1.0
Utilita, jež dokáže zachránit data z CD nebo DVD, která nelze přečíst nebo jsou nějak poškozena, například poškrábána. Program dokáže tato data načíst a uložit je na libovolné místo na pevném disku počítače. Práce s aplikací je velmi jednoduchá, a to rovněž díky příjemnému uživatelskému prostředí.

CoverMe! 1.1
Program umožňuje snadno vyhledat obrázek alba CD, DVD nebo softwaru na serverech Amazon a stáhnout jej do počítače. Hledání probíhá pomocí klíčových slov obsažených v celém popisu alba.

GIMPShop 2.2.8
Speciální verze populárního grafického editoru. Možnosti programu jsou srovnatelné s oblíbenými komerčními produkty jako Adobe Photoshop a Corel Draw. Tato speciální edice je modifikována, a nabízí tak prostředí známé z produktu Adobe Photoshop.

Systém

ATI Catalyst (Vista) 7.7, ATI Catalyst (XP) 7.7, Autoruns 8.61, NVIDIA (2k/XP) 162.18, NVIDIA (Vista) 162.22, BAD CD/DVD Reader 1.0, Microsoft .NET Framework 2.0, MyUninstaller 1.36, Mz Ram Booster 1.5, NTFS Undelete 0.93, Permanent Erase 1.0, Ultimate Process Manager 3.3.0, Recuva 1.02, Creative Sound Blaster Xi-Fi (XP) 2.09.0007, Creative Sound Blaster Xi-Fi (Vista) 2.15.0002, UltraDefrag 1.0.4Autoruns 8.61
Prostřednictvím freewarové utility Autoruns získáte nad programy spouštějícími se při startu systému naprostou kontrolu. Bude vás informovat o všech službách a programech, které se spouštějí společně s Windows. Pakliže mezi položkami objevíte nějakou nežádoucí, můžete její spuštění okamžitě znemožnit.

UltraDefrag 1.0.4
Defragmentační nástroj určený pro MS Windows.
K dispozici jsou 3 druhy uživatelského rozhraní – grafické, textové a nativní. Textové je vhodné pro plánování akcí a nativní pro zkušenější uživatele a programátory. Design programu je velice ergonomický, jde o malý a výkonný program.

NTFS Undelete 0.93
NTFS Undelete je nástroj určený k obnově smazaných dat na discích se systémem souborů NTFS. Program je schopen obnovit soubory, které byly již smazané, avšak stále se fyzicky nacházejí na disku. Umožňuje vyhledávat smazané soubory nejen podle jména, ale také specifikovat podrobnější údaje.

Téma DVD/CD – Zpracování fotografií

Faststone Image Viewer 3.2, ANVSOFT Flash Slide Show Maker 4.40, ForceVision 3.35 Final, Fresh View 7.26, iWebAlbum 2.02, JAlbum 7.2.1, Paint.NET 3.10 Beta, Photobie 4.1.1, PhotoFiltre 9.0.0, Microsoft Photo Story 3.0, PixVillage 2.0.2393, PPSee 1.271, StudioLine Photo Basic 3.18, Easy Thumbnails 2.91, ThumbsPlus 7.0 SP1, Xnview 1.91.2, Zoner Media Explorer 5 ClassicStudioLine Photo Basic 3.18
Nástroj pro organizování, archivaci a úpravu vašich snímků. Nabízí možnost vylepšení snímků některým z řady efektů a filtrů, prohlížení formou prezentace nebo uveřejnění na webu, snadné vyhledávání a tisk. Podporuje import snímků všech populárních formátů nebo jejich získání ze skeneru.

Microsoft Photo Story 3.0
Program pro tvorbu prezentací digitálních fotografií. Jednoduchým způsobem umožňuje upravit, oříznout nebo otočit obrázky či fotografie. K jejich prezentaci pak lze použít speciální efekty, zvukový doprovod nebo je opatřit vlastním hlasovým komentářem. K fotografiím lze přiřadit titulky a popisky.

Thumbs Plus 7.0 SP1
Aplikace pro kompletní správu, prohlížení a editaci fotografií. Podporuje velký počet formátů stejně jako RAW formáty, které lze přidat formou plug-inů.
K fotografiím lze přidávat vlastní komentáře či klíčová slova. Aplikovat lze filtry, vytvářet galerie, tisknout vizitky a mnoho dalšího.

K obsahu PC WORLDU


PC pro nový školní rok, Abíčko 6-7/2007, Alle meine Passworte 2.60, Audio/Video To Exe 1.5.1.0, Auslogic Disk Defrag 1.1, AutoUnbreak 1.01, avast! Home 4.7.1029, AVG Antivirus Free Edition 7.5, Avira Unerase Personal 1.4, AVI/MPEG/RM/WMV Splitter 4.28, Backup Maker Standard 5.1, Ciphire Mail 1.2.047, Clamwin Portable 0.90.2.1, Clear Prog 1.4.2 Beta, Click-Crypt 2.6, Clickster 1.10, Cryptainer LE 7.0.3.0, Curr Ports 1.20, Disk Cleaner 1.5.7, Disk Drive Secure Erase 3.2, Drive Image XML 1.21, Easycrypto Deluxe 5.5, File Recovery 1.1, HDD Health 2.1 Beta, HD Tune 2.53, Hitachi Feature Tool 2.06, CheckFolder 1.1.0.6, Checksum Creator 1.1.2.1, IMG Burn 2.3.2.0, Insert Linux 1.3.9b, IP-Cop 1.4.15, Jk Defrag 3.16, Keepass 1.0.7, LADS 4.10, NoScript 1.1.6.02, PC Inspector File Recovery 4.0, Process Monitor 1.12, Pspop3 Inspector 1.2, Reg DACL Free 6.2, Restoration 3.2.13, Secure Eraser 1.2, Silent Drive 2.4, Smartmontools 5.37, Speedfan 4.32, Start++ 0.6, Sync Back 3.2.14, Testdisk 6.7, Torpark 2.0.0.3, Virtual Freespace 0.8, Visual Directory Explorer 1.5, Web Diashow 2.0, Winpatrol Free 11.3.2007, Winpooch 0.6.6, Wireshark 0.99.6, Xenorate Media Player 2.50, YouRipper 2.30Backup Maker Standard 5.1
Backup Maker Standard je program pro zálohování dat. Umožňuje nejen libovolně nastavovat intervaly, kdy se má zálohování spustit, ale i jeho rozsah. Můžete tak místo zálohy celého disku provést pouze zálohu jednotlivých souborů či složek.

Drive Image XML 1.21
Pomocí tohoto freewarového programu vytvoříte obrazy disků nebo diskových oddílů. Utilita podporuje disky se systémy souborů FAT a NTFS. V případě poškození disku nebo diskového oddílu je pak možné tento velmi snadno obnovit..

PC Inspector File Recovery 4.0
Tato utilita pro záchranu dat podporuje souborové systémy FAT 12/16/32 a NTFS. Dokáže automaticky rozpoznat diskové oddíly i tehdy, pokud je tabulka FAT nebo spouštěcí sektor poškozený nebo smazaný. Obnovit se dají dokonce i soubory, u nichž neexistuje žádný odkaz na složku.

Zabezpečení

Ad-Aware 2007 7.0.1.6, AntiVir Personal Edition 7, avast! Home 4.7.1029, ClamWin Antivirus 0.91.1, Comodo Personal Firewall 2.4, Cyberhawk Basic 2.0.4, Kaspersky Anti-Virus Personal 7.0.0.125, Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.5.916, NOD32 2.70.39, McAfee Rootkit Detective 1.0, Spamihilator 0.9.9.30, Spybot - Search & Destroy 1.4, Spy Sweeper s Antivirem 5.5, Spyware Terminator 2.0.0.187, WinCleaner AntiSpyware 5.58, Windows Defender, XP-AntiSpy 3.96-5WinCleaner AntiSpyware 5.58
Program nabízí ochranu PC před nevyžádanými pop-up okny, spywarem, adwarem a dalším malwarem. Nabízí ochranu v reálném čase a automatické monitorování (Active Shield), které automaticky blokuje případné útoky. Dále nabízí kompletní skenování systému a případné odstranění pochybných klíčů a mnoho dalšího.

Cyberhawk Basic 2.0.4
Cyberhawk umožňuje nepřetržitě monitorovat podezřelé chování potenciálně nebezpečných programů (trojských koní, virů, malwaru apod.). Poskytuje tak vašemu systému vyšší úroveň zabezpečení.

XP-AntiSpy 3.96-5
XP Antispy je program, který zabraňuje odesílání zpráv na server Microsoftu. Jednoduchým způsobem deaktivuje některé úkony, které systém provádí automaticky, jako je například odesílání autentizací, automatické přijímání licencí ve Windows Media Playeru, hlášení chyb Exploreru, ovládání počítače po síti a podobně.

GameStar – Overlord a další hratelné demoverze


DEMOVERZE: Harry Potter a Fénixův řád, Overlord, Ratatouille, Surf‘s Up, Switchball, ThreadSpace: Hyperbol VIDEA: Age of Armor, Call of Duty 4: Modern Warfare, Fallout 3, Grand Theft Auto IV, Lost Planet, Need for Speed: ProStreet, Zaklínač (The Witcher), World of Warcraft: Wrath Of The Lich King HRY: ABCgames Cheater, Biketrial Game 2, Crazy Racing, Knights of Dillaria, Narbacular Drop, Paintball 2, Top Speeder ČEŠTINY: Absolute Uninstaller 2.3, Active Desktop Calendar 7.16.070716, Ashampoo AntiSpyWare 2.00, BWMeter 3.1.1, CCleaner 1.41.544, CompuPic Pro 6.23.1364, Crystal Player Pro 1.98, Driver 4: Parallel Lines 5.6, FastStone Capture 5.6 (19.07.2007), FolderInfo 2.24, Galactic Civilizations II: Gold Edition, GenoPro 2007 2.0.0.7, ICQ 6 build 5391, ImTOO 3GP Video Converter 3.1.36 Build 0706, ImTOO DVD Ripper Platinum 4.0.80 Build 0622, Magic Video Converter 8.0.2.18, The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck´s Revenge, Nero – Burning Rom 7.10.1.0, Need for Speed: Most Wanted, O&O DriveLED 2.0 build 383, PDF Explorer, QIP 2005 build 8030, Registry Repair 2.3, Spy Sweeper, Spyware Terminator 2.0.0.165 Beta, Starsky & Hutch, Styler 1.401, Teleport Pro 1.49, Test Drive Unlimited, UltraEdit-32 13.10a, Sony Vegas 7.0e build 216, Web Page Maker 2.5, XoftSpySE 4.32.246, YouTube DownloaderOverlord
Hratelná demoverze fantasy akční hry Overlord od Triumph Studios vás postaví do role hrdiny, který se polomrtvý vypotácí ze zbytků Temné věže, která patřila mocnému Overlordovi, pánu zla. Po startu se ujmete hlavní postavy a zůstane na vás, zda z ní vychováte láskyplného ochránce nevinných, nebo ji přivedete na stranu zla a uvrhnete celou zem pod její nadvládu.

Harry Potter a Fénixův řád
Hratelná demoverze adventury Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter a Fénixův řád) je zpracována podle aktuálního stejnojmenného filmového ztvárnění příběhů mladého kouzelníka Harryho Pottera. Právě v jeho kůži ve společnosti Hermiony a Rona prozkoumáte malou část Bradavic, vyzkoušíte si nový systém kouzlení a zahrajete si zábavnou minihru.

Ratatouille
Animovaný filmový snímek Ratatouille od studia Pixar se s příchodem na plátna kin dočkal rovněž počítačového zpracování. Ve stejnojmenné akční adventuře se tak podíváte do vybraných restauračních kuchyní z poněkud odlišné perspektivy, a to pohledem nadaného krysáka Remyho. V hratelné demoverzi si právě v jeho roli vyzkoušíte úvodní část dobrodružné cesty za dobrým jídlem.Switchball
Nejenom postřeh a rychlé reakce, ale především logické závity naplno roztočíte při hraní demoverze arkády Switchball od Atomic Elbow. Jedná se o logickou/puzzle hru, v níž musíte s barevnou koulí překonat množství nástrah v pěkně zpracovaném 3D prostředí. Vlastnosti koule se mění podle materiálu, ze kterého je vyrobena.

ThreadSpace: Hyperbol
Vesmírné dálnice spojující různé planety bohaté na vzácné suroviny sehrají důležitou roli v akční strategii ThreadSpace: Hyperbol od Iocaine Studios. V ní vás čekají boje tří znepřátelených korporací, které všechny baží po vysokém zisku. V hratelné demoverzi, jejíž herní prostředí je zasazeno do daleké budoucnosti, si můžete vyzkoušet část singleplayeru i multiplayeru.

Crazy Racing
Perfektně zpracované automobilové závodění nabízí freewarový simulátor Crazy Racing, který vás zaujme velmi pěknou grafikou. Herní prostředí nabízí tratě rozmístěné do rozmanitých koutů krajiny, takže se těšte na malebné vesničky, zelené louky, hory nebo poušť. S rozsáhlým vozovým parkem se vrhnete do závodů buď v módu quickrace, nebo v turnaji.