Hlavní navigace

Paralelní vesmír: alternativy k produktům Googlu (3)

16. 6. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nejspíš jste si už všimli, že celý obchodní model Googlu je postaven na tom, že se vy podřídíte jejich korporátnímu sledování. A ještě za to budete rádi.

Předchozí díl

Alternativy k Chromu

Google Chrome je populární prohlížeč, který ovšem nahrává a sleduje vše, co děláte.

Jestliže jste uživatelem Chromu, pak možná budete chtít zvážit následující alternativy:

Prohlížeč Firefox – Bezplatný, open-source internetový prohlížeč, který je poměrně populární. Můžete využít také množství doplňků zaměřených na soukromí, které dokážou blokovat reklamu či sledování (ale pozor na tzv. „fingerprinting“)

Prohlížeč Tor – Jde v podstatě o zesílenou verzi Firefoxu s důrazem na soukromí. Nebudete potřebovat žádné doplňky ani rozšíření, protože už je nakonfigurován tak, aby dbal na vaše soukromí a bezpečnost. Pro většinu uživatelů to však může být až moc, protože vám shodí velkou část stránek, které navštívíte (díky NoScriptu).

Prohlížeč Brave – Brave je dobrý prohlížeč s integrovanou ochranou soukromí a blokováním reklamy. Je nicméně stejně jako Chrome založen na enginu Chromium a týká se ho problém úniku WebRTC.

Alternativy k Disku Google (Google Drive)

Hledáte-li bezpečnou možnost cloudového úložiště, můžete vyzkoušet následující alternativy Disku Google. Jsou bezpečnější a lépe chrání vaše soukromí a data.

TeamDrive – Jde o možnost cloudové zálohy a synchronizace souborů orientovanou na podniky, se sídlem v Německu.

Tresorit – Uživatelsky přívětivé cloudové úložiště se sídlem ve Švýcarsku. Nabízí šifrování na straně klienta, ale zároveň využívá servery Microsoft Windows, což je jediná nevýhoda.

cyber23

Nextcloud – Nextcloud je open-source platforma pro sdílení souborů a komunikaci s vlastním hostováním. Má sídlo v Německu.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).