Hlavní navigace

Panasonic uvádí tři nové Blu-ray rekordéry

2. 10. 2007

Sdílet

Panasonic představil na výstavě tři nové Blu-ray rekordéry. Na 50 GB Blu-ray disk jsou schopné vtěsnat až 18 hodin záznamu v rozlišení High Definition (HD). Lze to díky novým čipům pro MPEG-4 AVC.

Panasonic představil na japonské výstavě Createc tři nové Blu-ray rekordéry. Na 50 GB Blu-ray disk jsou schopné vtěsnat až 18 hodin záznamu v rozlišení High Definition (HD). Toto je zcela unikátní vlastnost, kterou dřívější modely neměly. V minulosti se totiž ukládalo digitální vysílání přímo v nativním formátu MPEG2, takže bylo možné na Blu-ray disk uložit přibližně 4 hodiny HD záznamu. Nejnovější modely jsou vybaveny speciálními čipy, které konvertují přijímaný záznam TV MPEG-2 na více efektivní formát MPEG-4 AVC. To umožňuje uložit na disk více hodin záznamu, při shodné HD kvalitě obrazu.

Vyjma Blu-ray mechaniky je možné zaznamenávat video i na interní pevný disk. Model DMR-BW900 je vybaven 1TB diskem, který dokáže pojmout až 160 – 381 hodin záznamu. Přesné číslo záleží na uživatelem zvoleném nahrávacím režimu (nízká, střední, vysoká kvalita AVC formátu). Model DMR-BW800 je vybaven 500 GB diskem a typ DMR-BW700 nabízí pouze 250 GB.
please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal

UI21