Hlavní navigace

Panasonic: S autem do kina? Ne, s kinem do auta!

Sdílet

Panasonic rozšiřuje řadu mobilních AV řešení pro zážitek domácího kina cestujícím v autě. Modelová řada zahrnuje čtyři dotykové barevné LCD monitory s DVD přehrávačem a stropní LCD s DVD CY-VHD9401N.

skoleni

Dva barevné LCD monitory s DVD přehrávačem a rozměrem 2 DIN (modely CQ-VD6505N s úhlopříčkou 6,5 palců a CQ-VD5505N s úhlopříčkou 7 palců) byly navrženy pro zapuštěnou instalaci do prostoru palubní desky. Širokoúhlá LCD obrazovka s rozlišením 336 960 bodů a vnitřním osvětlením nabízí výběr několika zobrazovacích režimů pro podporu formátu TV nebo letterbox s poměrem stran 4:3. Displej je kompatibilní s novým rozšiřujícím modulem s podporou připojení Bluetooth® a iPod®. Například po připojení přehrávače iPod pomocí speciálního kabelu se displej změní na komfortní uživatelské rozhraní s širokými možnostmi a zobrazením veškerých informací, na jaké jste zvyklí u osobního přehrávače. Přístroje iPod Video umožňují kromě zvukových formátů přehrávat na LCD monitoru i video soubory uložené v přehrávači. Kvalita vizuálního zážitku je zaručena nejmodernější technologií pro LCD panely, která zaručuje přirozené barvy a vysokou úroveň jasu.Model 5505 s vysouvacím výklopným displejem

Technologicky odlišné řešení představují další dva širokoúhlé LCD monitory s DVD přehrávačem a úhlopříčkou 7 palců (CQ-VD7005N s podporou SRS CS Auto, CQ-VD5005N s podporou DivX). Tyto přístroje představují prostorově úsporné řešení, protože k instalaci celého AV systému stačí pouze klasický 1DIN slot. LCD monitor s vysokým rozlišením 336 960 bodů je motoricky vysunut a vyklopen z panelu, kde zabírá jen velmi málo místa. I tyto modely disponují stejným DVD a CD přehrávačem, který podporuje všechny formáty DVD Video, DVD–R/RW, Video CD a CD–R/RW včetně přehrávání souborů ve formátech MP3 a WMA. Samozřejmostí je zobrazování ID3 Tagů a CD textu.


Pevně zabudovaný displej 6505


Vysouvací displej, tentokrát modelu 7005N

Řadu monitorů uzavírá stropní LCD monitor s DVD přehrávačem CY-VHD9401N o úhlopříčce 23 cm (9 palců). Tento přístroj může být zapojen jako součást celého AV systému, ale také fungovat jako nezávislá AV centrála pro spolucestující na zadních sedadlech. Ve standardním příslušenství jsou bezdrátová sluchátka. Pokud je cesta příliš dlouhá a vy jste nevzali dostatečnou zásobu DVD, CD nebo MP3, můžete přes AV vstupy (cinch) připojit třeba herní konzoli a rozptýlit netrpělivého potomka nějakou zábavnou hrou.


A nakonec stropní instalace CY-VHD9401N

Poslední novinkou je tzv. couvací kamera CY-RC50KN, jejíž ultra kompaktní rozměry umožňují nenápadnou instalaci na zadní část vozu a pohodlné sledování obrazového výstupu na LCD monitoru uvnitř. Kamera disponuje rozlišením 250 000 bodů a poskytuje jasný obraz i při minimálním osvětlení (1,5 lux). Zobrazuje prostor v úhlu 103 stupňů vertikálně a 134 stupňů horizontálně, takže odstraňuje problém tzv. mrtvých bodů, které známe při pohledu do zpětných zrcátek nebo do zadního okna. Pro dosažení maximálního pohodlí se obraz z kamery objeví na monitoru automaticky po zařazení zpátečky.Poznámka redakce: Na pohled elegantní, na dotyk trvanlivé.. A couvací kamera se v mnoha případech hodí, zejména pokud si z jakéhokoliv důvodu kupujete vyšší vůz, za který není moc vidět. Pokud už máte vestavěné video, pak můžete volit i samostatnou couvací kameru. Předpokládaná cena kolem 7000 Kč sice není nejlidovější, ale nebude vás už nikdy bolet za krkem. Vybavení automobilu DVD přehrávačem a barevným displejem má ale i své stinné stránky. Nenechavci, kteří rádi navštěvují noční bazary, se nerozpakují otevřít nebo rozpárat vozidlo i kvůli mnohem menším prkotinám...

Foto: Panasonic

- - Václav Maletínský