Hlavní navigace

Panasonic Lumix DMC-TZ3 získal ocenění TIPA 2007

18. 5. 2007

Sdílet

Digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ3 získal prestižní ocenění TIPA (Technical Image Press Association) pro rok 2007 v kategorii „Nejlepší superzoomový digitální fotoaparát na evropském trhu“.

TIPA je nezávislá asociace odborníků na fotografii a práci s obrazem. V asociaci jsou zastoupeni specialisté z 12 evropských zemí. Významná ocenění TIPA se udělují nejlepším výrobkům v několika kategoriích. Hodnotí se jejich špičková kvalita, výkon a celková hodnota. Právě nyní se specialisté shodli, že si Lumix DMC-TZ3 zaslouží ocenění.


DMC-TZ3 se vyznačuje výkonným objektivem, který disponuje rozsahem od širokoúhlého nastavení ohniskové vzdálenosti 28 mm až po 280 mm (teleobjektiv). Nepřesnosti způsobené chvěním ruky se snaží eliminovat systém optické stabilizace obrazu MEGA O.I.S. Mezi další zajímavé služby patří systém inteligentního automatického nastavení citlivosti ISO, které snaží zajistit jasný obraz i při fotografování rychle se pohybujících objektů.

Asociace TIPA vydala k udělení ceny oficiální komentář: “Díky novému objektivu Leica DC Vario-Elmar s 10násobným zoomem a ohniskovou vzdáleností 28 – 280 mm (po přepočtu na kinofilm) dokáže fotoaparát Lumix DMC-TZ3 účinně bojovat proti rozmazaným snímkům. Tradiční optické stabilizátory obrazu dokáží eliminovat chvění ruky uživatele, nicméně nedokáží si zpravidla již poradit s rychle se pohybujícím objektem ve slabém světle. Díky kombinaci proslulého optického stabilizátoru Mega O.I.S. s novým inteligentním nastavením citlivosti ISO Panasonic jako první na světě nabízí unikátní řešení, které uživatelům zaručí ostré snímky v různých světelných podmínkách. Procesor Venus Engine III dokáže detekovat pohyb fotografovaného objektu a podle toho optimálně upraví nastavení ISO a rychlosti závěrky.”

- - Jaroslav Kasal

UI21