Hlavní navigace

Palm Foleo - kočkopes do kapsy (batohu)

31. 5. 2007

Sdílet

Po příznivém příjetí Ultramobile PC ze strany zákazníků, přišel i Palm se svým kapesním počítačem s plnou klávesnicí a 10palcovou obrazovkou.

Ve středu představené Foleo jde jakoby proti firemní strategii přechodu z PDA postavených na principu úschovy/sběru dat k smartphonům, jejichž hlavní přidanou hodnotou jsou hlasové služby. Nyní se Palm snaží svézt na vlně zájmu o smartphony označením Folea jako komplementárního zařízení k smartphonu.


1,13 kilogramu vážící Foleo je se "svým" smatrphonem propojeno přes Bluetooth a podporuje internetové surfování i přes vlastní Wi-Fi rozhraní. Foleo PC používá jako operační systém Linux a je navrženo pro synchromizaci s Palm OS a Windows Mobile pro Treo.

Palm chce nabídnout Foleo uživatelům všech typů smartphonů. Zatím je jednoduše propojitelný s přístroji využívajícími Windows Mobile. Propojení s ostatními telefony postavenými na platformě operačních systémů RIM (Research in Motion), Apple nebo Symbian si vyžaduje ještě menší vývojové úpravy.

Volbou otevřeného systému - jakým je Linux - se nabízí řada možností pro vývojáře softwaru, což by mohlo předznamenat úspěšnou strategii pro rozvoj této platformy a vcelku rychlou dostupnost množství různorodých aplikací.

Palm nabídne Foleo na americké trhu v létě za zaváděcí cenu 499 USD (běžná cena 599 USD)

- - Tomáš Jirásko

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).