Hlavní navigace

Oživte svou plochu widgety Rainmeter - 2. díl

29. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Rainmeter.net
Nechte promluvit svého kreativního ducha a uzpůsobte si vzhled Windows v poněkud nekonvenčním duchu prostřednictvím užitečných a informačně hodnotných widgetů Rainmeter.

Podle Microsoftu byste neměli doplňky na plochu ve Windows 7 a Windows Vista vůbec používat, protože hanební hackeři by je mohli využít pro získání kontroly nad vaším PC. Co pak má dělat chudák počítačový uživatel, který chce pouze vidět všechny informace od využití procesoru po předpověď počasí na jednom místě?

Je to jednoduché: může nainstalovat Rainmeter, bezplatnou utilitu pro správu widgetů na ploše, která je téměř ve všech ohledech lepší než standardní Windows utility.

 

1. díl článku: Úvod do problematiky, Co je to Rainmeter & Začínáme se skiny

 

Hrajeme si se sadami skinů aneb Tvoříme originální Rainmeter

Illustro disponuje jistě dost užitečnými skiny, ale ty jsou na druhou stranu až příliš utilitaristické, co se funkcionality i vzhledu týče. K dispozici je přitom tolik dalších skinů Rainmeteru, které vás přímo vybízejí k přizpůsobení své plochy! Ale musíte hledat…

Web Rainmeteru nabízí celkově tři kompletní, prvotřídní sady skinů, mimo jiné i v prvním díle zmíněnou Enigmu – ale to je všechno. Kladem však je, že sady dostupné přímo na stránkách Rainmeter.net mají ověřenou kvalitu a bezpečnost.

Skin pro Rainmeter ale může vytvořit každý. A této příležitosti se chopila spousta lidí, jak můžete vidět při prohlížení sekce Rainmeter v Customize.org a Deviant Artu. Nejen, že je jejich kvalita velice proměnlivá, ale dokonce mohou tyto sady od třetích stran obsahovat malware – každou z nich je tedy nutné před nainstalováním zkontrolovat antivirovým programem. Mějte přitom na paměti, že skiny Rainmeteru mají koncovku *.rmskin, ne *.exe!

Pokud je skin zkomprimován ve formátu *.zip nebo *.rar a místo spustitelného souboru *.rmskin obsahuje pouze obrázky a soubory *.ini, jednoduše přesuňte kompletní složku do složky Rainmeter > Skins, která se objevila ve vašich dokumentech, poté otevřete možnosti správy Rainmeteru kliknutím na ikonku kapky v panelu rychlého spuštění nebo kliknutím pravým tlačítkem na skin a vybráním možnosti „Spravovat vzhled“. Možnosti správy Rainmeteru se objeví v novém okně. Zůstaňte v okně skinů a klikněte dole na možnost „Obnovit vše“. Zkuste najít sadu nebo dvě, které vám budou vyhovovat – nám se celkem líbily Aranea a Mass Effect.

Mixování, kombinování a aktivace skinů

Aktivace nově nainstalované sady Rainmeteru je jednoduchá: jestliže vás k aktivaci sady nevyzve přímo instalační soubor, otevřete opět okno správy Rainmeteru.

Radsomware

Pro nahrazení všech aktivních skinů novou sadou klikněte v tomto okně na možnost „Motivy“. Dále klikněte na název sady skinů, které byste rádi aktivovali, a to v tabulce uložených motivů. Vyberte možnost „Načíst“ a je hotovo.

Možná namítnete, že byste rádi zkombinovali systémové informace v designu Illustro například s aplikace spouštějícím dokem Seven Dock. Není problém. Jestliže chcete namíchat a zkombinovat skiny z různých sad a vytvořit si tak plochu, kterou s největší pravděpodobností nikdo jiný nemá, klikněte ve správci nastavení na možnost Vzhledy. Tady se zaměřte na rozklikávací menu vlevo, pod tlačítkem Aktivní vzhledy – toto menu vám pomůže dostat se k individuálním skinům pro každou ze sad. Jakmile najdete skin, který chcete aktivovat, klikněte na něj tak, abyste zobrazili jeho detaily v pravé části okna. Poté klikněte na tlačítko Obnovit, které vám konkrétní skin aktivuje.