Hlavní navigace

Ovládejte počítač pomocí telefonu s Androidem – 6. díl

25. 5. 2013

Sdílet

 Autor: (c) bloomua - Fotolia.com
Dnes vám prozradíme ještě několik dalších tipů, které byste měli vědět, abyste mohli VLC Direct Pro Free používat.

Dálkové ovládání najdeme dnes i u další spotřební elektroniky a nejen tam. Jenže pokrok nezastavíte, a tak většinu domácí elektroniky dnes zastupuje počítač a klasický dálkový ovladač mobilní telefon. Pojďte si přečíst, jakým způsobem si můžete proměnit svůj mobilní telefon s operačním systémem Android na funkční dálkové ovládání svého počítače!

 

1. díl – Vzdálené ovládání počítače? Žádný problém!

2. díl – Ujistěte se, že je váš počítač správně nakonfigurovaný

3. díl – Pomocí Unified Remote budete moci ovládat svůj počítač pomocí mobilního telefonu

4. díl – VLC Direct Pro Free představuje to nejlepší z obou světů

5. díl – Instalace a konfigurace programu VLC Direct Pro Free

VLC Direct Pro Free – několik tipů na závěr

Tedy přesněji řečeno téměř vše. Abychom byli důslední, musíme vám prozradit ještě tři fakta, která byste při práci s programem VLC měli znát. Za prvé vězte, že s největší pravděpodobností nebude ve standardním nastavení váš mobilní telefon schopen přehrát všechny soubory videa nacházející se na počítači. K tomu účelu budete potřebovat nainstalovat beta verzi aplikace VLC for Android (tento program se však velmi dobře snáší s aplikací, kterou máte nastavenu pro přehrávání videa jako výchozí).

Za druhé byste měli vědět, že ke stejnému rozhraní VLC pro vzdálené ovládání počítače se dostanete i z libovolného počítače v počítačové síti. Stačí k tomu obyčejný internetový prohlížeč. Takto se můžete kupříkladu připojit k počítači s multimediálním obsahem z notebooku, když budete odpočívat třeba na pohovce. Stačí v notebooku zadat do internetového prohlížeče internetovou adresu ve tvaru 192.168.1.100:8080 (pokud používáte jinou statickou IP adresu, pak samozřejmě zadejte tamtu).

MIF21

Za třetí vězte, že pokud se chcete ke svému počítači připojit, musí na něm VLC již běžet. Nicméně v žádném případě se nejedná zrovna o typickou aplikaci, která by byla určena k tomu, aby běžela na pozadí. Můžete ji sice nastavit tak, aby se spouštěla při startu operačního systému, nicméně tu a tam sami zjistíte, že se sama dostane do zvláštního stavu, kdy ji bude nutno ukončit a spustit znovu – typicky když budete ukončit prohlížení multimediálního souboru otevřeného na počítači a budete jej chtít najednou streamovat. Bohužel v tomto případě zatím neexistuje žádné slušné řešení, které by bylo možné pro tento případ použít, snad kromě jednoho, kdy použijete Unified Remote pro jeho otevření a teprve poté použijete VLC. Také vás napadá, co všechno je schopen uživatel provádět, aby nemusel vstát z pohovky?

Následující díl našeho seriálu se již bude věnovat zřejmě jednomu z nejpovedenějších nástrojů pro sdílení multimediálního obsahu, programu VNC. Do počítače nainstalujeme server VNC a do mobilního telefonu pak klienta VNC.