Hlavní navigace

Osvojte si tyto jednoduché činnosti a buďte efektivní

14. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © EpicStockMedia - Fotolia.com
Je září, čas na podzimní úklid. A začít můžeme netradičně: povinnostmi spojenými s technikou. Nabízíme souhrn několika našich tipů, jak si udělat pořádek v digitálním životě.

Zálohujte svůj telefon či tablet: Asi už víte, že musíte pravidelně zálohovat svůj počítač, nicméně neměli byste zapomínat ani na smartphony a tablety. Naštěstí to není tak složité. Přečtěte si, jak můžete chránit svá data jak na zařízeních s Androidem, tak s iOS.

Zkontrolujte svá bezpečnostní nastavení: Záloha je hotova, teď je čas na kontrolu vaší online bezpečnosti. Rychle prověřte svůj webový prohlížeč a ujistěte se, že děláte vše pro to, abyste mohli bezpečně surfovat. V dalším kroku si dobře zkontrolujte své účty na sociálních sítích; podívejte se, jaká jsou vaše nastavení bezpečnosti a soukromí a případně je upravte tak, abyste zbytečně neodhalovali privátní informace, které byste před veřejností rádi utajili.

MIF21

Jakmile zvládnete toto, je dobré podívat se, jestli je váš software aktualizovaný a jestli máte nejnovější verzi antivirového softwaru. O pravidelnou aktualizaci většiny pluginů a softwaru se vám postará třeba program Secunia PSI.

Zrecyklujte své staré přístroje: Při uklízení skříní a nadávání na nedostatek místa zvažte recyklaci těch vašich technologických vymožeností, které schováváte spíše z nostalgie, než že byste je ještě někdy prakticky využili. V jednom z článků jsme psali, co musíte udělat k tomu, abyste recyklovali správně.