Hlavní navigace

On-line plánovač tras od TomTomu

7. 12. 2008

Sdílet

Route Planner poskytne reálné i historické dopravní informace, které uživatelům umožní pomocí internetu efektivně plánovat své cesty s předstihem.

skoleni

TomTom představil nový plánovač tras, jenž je přístupný na adrese http://routes.tomtom.com. Bezplatný webový plánovač tras umožňuje uživatelům snadno si naplánovat cestu předem a dozvědět se přesné cestovní a příjezdové časy ještě před tím, než se vydají na cestu. V plánovači jsou navíc zahrnuty veškeré znalosti a zkušenosti firmy TomTom s plánováním těch nejlepších tras. V první fázi bude online plánovač tras dostupný pouze pro vybranou skupinu uživatelů, kteří se zúčastní testovacího BETA programu, jenž bude zahájen tento týden.


On-line Route Planner TomTom poskytuje uživatelům možnost plánování „door-to-door“ (od dveří ke dveřím) pro jakoukoli adresu, přičemž zohledňuje reálné i historické informace o dopravní situaci v průběhu dne. Nástroj využívá dynamické dopravní informace (prostřednictvím HD Traffic) stejně jako 500 miliard historicky naměřených rychlostí na silnicích po celém světě (prostřednictvím IQ Routes). To umožňuje uživatelům předem si naplánovat trasu na základě skutečných faktů namísto pouhých odhadů, což se projevuje v přesnosti předpovědí cestovních časů. Do plánovače tras jsou navíc pravidelně nahrávány mapové korekce vytvořené uživateli TomTom prostřednictvím služby Map Share, takže uživatelé mají přístup k nejpřesnějším trasám založeným na nejnovějších mapových informacích.

V závislosti na úspěchu a ohlasu na BETA program bude on-line Route Planner postupně zpřístupňován uživatelům z celého světa. Plánovač tras je v současnosti dostupný v šesti jazycích, mezi něž patří holandština, angličtina, francouzština, němčina, italština a španělština.

On-line plánovač tras bude využívat technologii HD Traffic v Nizozemsku, Francii, Německu, Švýcarsku a Velké Británii. V ostatních zemích bude dopravní servis TomTom (založený na GPRS a TMC) zahrnut v závislosti na dostupnosti.

- - David Zajíc