Hlavní navigace

Olympus SP-590UZ: Rekordní optické přiblížení

12. 1. 2009

Sdílet

Nedávno jsme vám přinesli první informace o novém EVF ultrazoomu Kodak Z980, který nabízí 24-násobné optické přiblížení. Dnes tu máme novinku od společnosti Olympus, model SP-590UZ umožňuje až 26-násobný optický zoom.

olympus SP-590UZS novým Olympusem SP-590UZ snadno pořídíte širokoúhlé záběry (nejkratší ohnisko je na 26 milimetrech) a kladem je i solidní světelnost objektivu, jež se pohybuje v rozsahu od F2,8 do F5,0. K tomu, abyste i s takto silným přiblížením pořídili dostatečně ostré fotografie, vám pomůže duální stabilizace obrazu, jež kombinuje mechanickou stabilizace fungující na základě jemných posuvů CCD čipu a softwarovou, která je méně výkonná a funguje pouze pomocí umělého zvyšování citlivosti snímače a následného zkracování potřebného času k expozici. 


Kvalitu optické části podtrhuje Makro režim, ve kterém lze snímat objekty již ze vzdálenosti jednoho centimetru od objektivu. Pokud vám snad nebude stačit zmíněné silné 26-násobné optické přiblížení, tak si můžete dokoupit ještě telekonvertor TCON-17N s adaptérem CLA-11 a pak dosáhnete s modelem SP-590UZ extrémního přiblížení (v přepočtu na kinofilm až 1149 mm). Spolu s pětinásobným digitálním zoomem dosahuje celkový přibližovací faktor až 130x nebo-li 3380 mm. Za zmínku stojí, že pokročilá funkce detekce tváří rozezná až šestnáct obličejů fotografovaných osob v záběru a správně je zaostří a exponuje.

olympus SP-590UZ - 2Nový EVF ultrazoom Olympus SP-590UZ je velmi dobře vybaven, o čemž svědčí přítomnost všech běžných expozičních režimů od plné automatiky, přes 18 přednastavených scén až po prioritní režimy. Z dalších technických „vychytávek“ chceme upozornit na technologii korekce stínů, která zaručuje optimální kontrast na snímcích. S režimem "Vícenásobné expozice" zase můžete spojit dva snímky dohromady a docílit tak zajímavého efektu překrytí dvou rozdílných scén. Praktický je také režim "Beauty Mode", který zjemňuje a vyhlazuje pleť na tvářích fotografovaných osob. Na závěr musíme zmínit, že tento digitální fotoaparát nabízí ultra rychlé sekvenční snímání, a to rychlostí až 10 snímků za sekundu (ve třímegapixelovém rozlišení). Snímky lze komponovat přes elektronický hledáček nebo pomocí velkého 2,7palcového barevného LCD displeje. Jako paměťové médium se používají xD-Picture Card anebo díky přibalenému adaptéru také karty microSD. Model Olympus Sp-590UZ se objeví na tuzemském trhu na začátku letošního března.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).