Hlavní navigace

OKI B2000 - nová řada tiskáren

26. 8. 2007

Sdílet

Společnost OKI Printing Solutions uvádí na trh nové tiskárny s LED hlavou, rychlostí 20 stran A4 za minutu, malými vnějšími rozměry, nízkou hmotností a nízkou pořizovací cenou

OKI Printing Solutions uvádí na trh spolehlivé a cenově velmi dostupné černobílé tiskárny řady B2000, určené pro výkonné, ale prostorově omezené kanceláře. Tiskárny řady B2000 překvapí svými rozměry, na stole zabírají jen 32 x 20 cm, a výborně se tak hodí do menších kanceláří. Kompaktní řada B2000 je o celou třetinu menší než nejbližší konkurenční modely.


Zákazníci s tiskárnami B2000 získají flexibilitu - váží jen 4.8 kg a jsou lehčí než konkurenční modely. Díky tomu se tiskárna snadno přenáší například mezi kanceláří a domovem nebo různými pracovišti. Oba modely B2200 a B2400 přinášejí výhody rychlého výtisku první stránky (za 5 s) a vyšší rychlost tisku (20 stran za minutu), takže zajistí efektivní a rychlý tisk v profesionální kvalitě. Díky standardní výbavě PCL a volitelnému síťovému rozhraní se bude model B2400 hodit i firmám realizujícím složitější grafické výstupy.

Tiskárny B2200 a B2400 nahrazují současný nejnižší model B4100. Svým designem a kompaktností vycházejí z velmi oblíbeného modelu tiskárny Okipage 8w Lite. Nové modely odpovídají filozofii OKI Printing Solutions - tří klíčových atributů této značky: „3 S“ (Simple, Solid, Smart – jednoduché, spolehlivé, chytré). Kromě toho mají uživatelé tiskáren k dispozici podporu funkcí, jako je on-line podpora „Ask OKI – Zeptejte se OKI“ nebo aplikace PrintSuperVision a Template Manager 2006. Tyto nástroje firmám usnadní tvorbu, správu a tisk široké škály dokumentů.

Ing. Andrej Magyar, CSc., ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak), říká: „Tiskárny řady B2000 jsou malé a výkonné profesionální černobílé tiskárny. Hodí se pro malé kanceláře a jsou vhodné pro časté převážení. Kompromisy už nejsou nutné, řada B2000 splňuje kritérium kvality, rychlosti i velikosti.“ Všechny modely řady B2000 jsou postaveny na unikátní LED technologii OKI Printing Solutions s doživotní zárukou na tiskovou hlavu.

Přehled klíčových parametrů řady B2000:

 • Kompaktní rozměry, je o 30 % menší než u nejbližších konkurenčních modelů
 • Nízká hmotnost, pouze 4,8 kg, o cca 0,5 kg lehčí než u konkurence, usnadňující přenášení mezi různými pracovišti
 • Malé rozměry podstavy umožňují umístění i ve stísněných prostorách
 • Vysoká rychlost tisku: 20 stran za minutu (u obou modelů B2200 i B2400)
 • Rychlý výtisk první stránky: do 5 sekund
 • LED tisková hlava zajišťuje vysokou kvalitu a profesionální podání ve 1200 x 600 dpi
 • Doživotní záruka na LED tiskovou hlavu
 • Snadná obsluha díky „Ask OKI – Zeptejte se OKI“ a zdarma také aplikace PrintSuperVision a Template Manager
 • Jednoduchá instalace
 • Model B2200 využívá standardní GDI rozhraní, které urychluje zpracování výstupu a zajišťuje rychlý a efektivní tisk
 • Model B2400 přináší ve standardní výbavě výhody PCL, a hodí se proto i pro složitější grafické výstupy
 • Model B2400 je dostupný také v síťové verzi

Doporučené koncové ceny (bez DPH) řady B2000 budou začánat na 3.690 Kč . Všechny modely budou k dispozici u autorizovaných prodejců OKI Printing Solutions během září 2007.

Poznámka redakce: Vzhled tiskárny připomíná starší oblíbené řady (OKI Page, 6, 8), zabudovaná mechanika je ale zcela odlišná a nabídne vyšší výkon. Možná i proto byl zvolen jiný sklon zadního podavače papíru, doplněného průhledným krytem, pod kterým budou uloženy papíry nezaprášené i při delší nečinnosti tiskárny. Zatím nebyly zveřejněny informace o měsíční zátěži ani o cenách a výdrži spotřebního materiálu.

- - Václav Maletínský

cybersecurity22

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).