Hlavní navigace

Odstraňte z nabídky Start ve Windows 10 živé dlaždice - 2.díl

4. 7. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Součástí nabídky Start jsou ve Windows 10 i takzvané živé dlaždice. Pokud je ale nepoužíváte, můžete je snadno odstranit a zjednodušit si tak celou nabídku Start.

Předcházející díl

 

Pokud se vás ve Windows 10 nijak neoslovila funkce živých dlaždic, označovaných jako Live Tiles, pak vás možná bude zajímat, jak se jich zbavit a jak tímto způsobem „přepnout“ nabídku Start do úspornějšího provedení.

Nevýhody

Velkou výhodou tohoto uspořádání nabídky Start je skutečnost, že po odstranění živých dlaždic máte k dispozici nabídku Start, která je daleko jednodušší. Nevýhodou naopak je, že nijak nemůžete upravit vzhled levé strany (nyní už jediné strany) nabídky Start.

Když jsme my sami experimentovali s nabídkou Start bez živých dlaždic, velmi jsme ocenili sekci nabídky Start s názvem Nejčastěji používané. Zde totiž najdete naprostou většinu aplikací, které každodenně používáte. Nejsme si ale jisti, zda je to tím, že Windows 10 sem umisťují tyto často používané aplikace na základě právě toho, že jim chybí část s dlaždicemi. Je také docela možné, že se Windows 10 takto chovala vždycky a my jsme tuto jejich funkci doposud okázale ignorovali. Ať je to, jak chce, určitě sami záhy zjistíte, že spousta aplikací a programů, které používáte skutečně neustále, najdete právě ve výše zmiňované sekci.

A pokud ne, pak máte několik dalších možností: můžete se jednoduše smířit s tím, že se v nabídce Start ponoříte do podnabídky Všechny aplikace, nebo si třeba můžete několik programů připnout na Hlavní panel.

Tip do článku  - cybersecurity

Pokud vám žádná z možností nebude fungovat, můžete se také porozhlédnout po řešeních třetích stran, jako je kupříkladu ClassicShell nebo Start10.

Co však stále nevíme, je skutečnost, zda tato zmenšená varianta nabídky Start přežije velkou aktualizaci operačního systému Windows. Je totiž docela možné, že Microsoft nabídku Start znovu „dovybaví“ v létě, kdy se chystá výroční aktualizace (Anniversary Update). Ale i když se tak, stane, stejně by nemělo být zas tak obtížné se v případě potřeby vrátit k jednodušší verzi nabídky Start.