Hlavní navigace

OCZ vstupuje na trh SSD

13. 1. 2008

Sdílet

Společnost OCZ vycítila šanci na stále se zvětšujícím trhu se Solid State disky, a na CES 2008 v Los Angeles uvedla své první dva flashové disky.

Neuplyne týden, aby nějaká společnost neohlásila vstup na trh se Solid State disky. Dnes k tomuto rozhodnutí dospěla firma OCZ a na CES 2008 představila hned dvě řady SSD, od každé řady po jednom modelu.

První, pomalejší a levnější typy SSD, se budou vyrábět ve dvou provedeních lišící se kapacitou - menší model má 32GB, ten větší 64GB. Půjde o notebookové 2,5" disky, které ke komunikaci používají starší verzi SATA 1.5Gb/s a budou vybaveny pomalejšími NAND pamětmi s maximální rychlostí čtení 58MB/s a zápisem zápisu 35MB/s. Výhodou je nižší cena (na SSD poměry samozřejmě).

Druhá, rychlejší, řada bude taktéž mít 32 a 64GB zástupce. Zde se OCZ rozhodl zakomponovat nejnovější NAND paměti, a tomu také odpovídají rychlosti, konkrétně až 120MB/s čtení a 100MB/s zápis, což tyto disky řadí mezi jedny z nejrychlejších. Ke komunikaci se OCZ rozhodl použít novější verzi SATA s propustností 3Gb/s.

U obou řad disků uvádí výrobce životnost dva miliony hodin provozu (230let). Ceny ani dostupnosti OCZ při prezentaci těchto disků neuvedlo.

- - Tomáš Šulc