Hlavní navigace

Ocenění pro JVC. Tušíte za co?

16. 1. 2007

Sdílet

Společnost JVC získala od IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) cenu za pokrok - za komerční uvedení prvního videomagnetofonu systému VHS na světě, ke kterému došlo již v roce 1976.

Někteří mladší čtenáři, používající už jen DVD a flash paměti, si možná VHS systém ani pamatovat nebudou. Videopásky kolem nás totiž tiše mizí (já jich při stěhování taky pár desítek rozdal a vyházel), a to je ten správný čas aby i tak konzervativní institut jako IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) udělil svou cenu za pokrok.Větší fotografie.


IEEE je uznávaná profesní organizace inženýrů z oblasti elektřiny a elektroniky. V roce 1983 toto sdružení založilo ocenění s názvem IEEE Milestones, které si klade za cíl odhalovat historické milníky na cestě technologického pokroku.

Do dnešního tak ocenilo na 70 klíčových produktů a technologií, jako například i u nás velice dobře známou televizní anténu Yagi či elektronický kalkulátor Sharp, který byl svého času pro vyvolené k mání i v Tuzexu.

Nyní IEEE přiřklo cenu JVC za komerční uvedení prvního videomagnetofonu systému VHS na světě a protože byl uveden v roce 1976, je to vlastně už dobrých 30 let...

- - Bohumil Herwig, IDG on-line