Hlavní navigace

Obnova předchozích verzí dokumentů v cloudu - 4.díl

5. 4. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Možnost zachování předchozích verzí souborů již zachránilo duševní zdraví nejednomu uživateli. Tato funkce se dá nakonfigurovat v operačním systému Windows. Věděli jste, že je tato funkce automaticky k dispozici i ve většině cloudových úložišť?

Služby pro synchronizaci souborů v cloudu vám zajišťují, že budete moci přistupovat ke svým souborům prakticky odkudkoliv a z libovolného zařízení. Ale věděli jste, že mohou být takříkajíc poslední instancí při záchraně různých verzí souborů i pro uživatele, kteří pracují pouze na jednom počítači?

 

Předcházející díl

OneDrive

Přesuňte se na web OneDrive.com, klepněte pravým tlačítkem na soubor, jehož historie verzí vás zajímá a z místní nabídky vyberte položku Historie verzí. Nyní dojde k otevření dokumentu, přičemž se vlevo zároveň zobrazí navigační panel obsahující přehled starších verzí seřazený podle data a času.

Rozhraní pro zobrazení historie verzí cloudové služby OneDrive

Root Linux

Vyberte si tu verzi, která vás zajímá. Následně se vám zobrazí náhled dokumentu, takže se můžete přesvědčit, že se skutečně jedná o tu verzi, kterou požadujete. Pokud daná verze skutečně obsahuje všechny ty změny, které potřebujete, pak v levém panelu klepněte na odkaz Obnovit a je to hotovo. Pokud byste chtěli třeba integrovat dvě různé verze téhož dokumentu dohromady a chtěli byste tuto integraci provádět ručně, máte ještě k dispozici odkaz Stáhnout, kterým si prostě požadovanou verzi pouze stáhnete do počítače.

Funkce uchovávající historii verzí rozhodně není tou, kterou byste potřebovali každý den. Ale v okamžiku, kdy ji budete potřebovat, zajisté oceníte, že vůbec existuje.