Hlavní navigace

Object FIX ZIP 1.3

1. 3. 2006

Sdílet

Licence: freeware Domovská stránka: www.objectrescue.com/products/objectfixzip Firma Objectrescue.com je známá speci...


Licence: freeware
Domovská stránka: www.objectrescue.com/products/objectfixzip

Firma Objectrescue.com je známá specializací na vývoj obnovovacích programů. Jedním z nich je Object Fix ZIP, určený pro opravu souborů komprimovaných metodou ZIP. Občas se vám může stát, že některý záložní soubor není možné extrahovat, neboť systém v něm ohlásil chyby CRC. Ještě častěji se stává, že se vám z nějakého důvodu nepodaří zcela dokončit stažení souboru s archivem. Object Fix ZIP takto poškozený soubor rekonstruuje a vytvoří nový, použitelný archiv. Podporuje archivy vytvořené programy PkZIP, WinZIP aj. Jeho silnou stránkou je schopnost pracovat s více soubory najednou a provést s nimi až tři operace: první je Test integrity, jejíž pomocí zjistí, zda jsou soubory poškozeny, dále Opravit archiv, která vytvoří nový archivační soubor s rekonstruovaným obsahem původního souboru, a konečně Extrahovat archiv do určené složky. Pokud jste se rozhodli pro opravu archivu, program vám po skončení operace umožní opravené archivy prohlédnout a zobrazit soubory extrahované. Object Fix ZIP pracuje pod všemi verzemi Windows.

Effective File Search 3.9

Licence: shareware, 29,90 USD
Domovská stránka: www.sowsoft.com

Operační systémy Windows jsou již řadu let vybaveny nástrojem k vyhledání souborů. Princip jeho funkce, po celá ta léta nezměněný, spočívá v prohledávání celého disku cluster po clusteru, což značně prodlužuje dobu hledání. To vedlo některé programátory k vytvoření vlastních vyhledávacích nástrojů, jež pracují na principu indexace. Takové programy během spuštění počítače neustále monitorují stav souborů z hlediska v nich prováděných změn, přidávání nových souborů a mazání starých, a tento stav si zaznamenávají do interní informační databáze. Při vlastním hledání pak nehledají soubor pracně na disku, ale ve své databázi. Výsledky jsou pak k dispozici téměř bleskově. Jednou z takových aplikací je Effective File Search. Vybavená bohatou škálou nastavení vyhledávacích podmínek, poskytuje při hledání opravdový komfort. Podporuje všechny známé formáty včetně PDF, RTF a HTML, nabízí použití zástupných znaků (regular expressions), filtraci podle data a velikosti, hledání podle obsahu souboru i v hexadecimálním formátu. Vyhledává nejen v lokálním počítači, ale i v místní síti. S nalezenými soubory lze provádět běžné operace (kopírování, přejmenování, mazání), výsledky hledání i zadané parametry hledání je možné uložit do dalšího souboru. Program disponuje rozšířenými možnostmi tisku, exportu a importu.

NoClone 3.2.55

Licence: shareware, 26,80 USD
Domovská stránka: noclone.net

Časem se na vašem počítači "objeví" velký počet souborů, textových a zvláště grafických (obrázky), a některé z nich se zde bez vašeho vědomí vyskytují dokonce dvakrát i vícekrát. Takové dvojice (trojice) pak zbytečně zabírají místo. Program NoClone podobné duplicity spolehlivě nalezne a odstraní. Odstranění duplicitních souborů může často odstranit problémy při synchronizaci adresářů (složek). Ve srovnání s podobnými programy nepracuje NoClone pouze porovnáváním kontrolních součtů (CRC), ale porovnává soubory v reálném čase, bajt po bajtu. Takto dokáže detekovat jen podle obsahu, bez ohledu na název. Hledá i podle nulové velikosti (dočasné soubory), skryté soubory a složky, umí projít nejen lokální disky, ale i všechny počítače v síti. Hledání lze omezit na určitou složku, a naopak jinou z něj vypustit. Současně lze nastavit vyhledávání jen pro specifické typy souborů (obrázky, programy) nebo definovat velikost, datum či umístění. Pokud se u některého souboru objeví problémy se čtením (chyby CRC), podá o tom zprávu. NoClone pracuje se všemi formáty souborů, zvlášť výhodný je pro hledání duplicitních dokumentů (DOC, XLS, PPT, PDF), grafiky (JPG, GIF, BMP), videa (AVI, MPG), zvuku (MP3) a knihoven DLL. Program mohou využít i programátoři pro kontrolu zdrojových kódů, které mají stejný název. Výsledky se objeví v okně výsledků hledání, kde se z nalezených duplicit vytvoří seznam, opatřený doplňujícími informacemi jako datum vytvoření a poslední úpravy, velikost, příslušnost ke složce, verze souboru a další. Významnou vlastností aplikace je barevné odlišení jednotlivých skupin. Výsledky hledání lze exportovat do CSV, rovněž si můžete uložit vyhledávací podmínky a kdykoli je opět použít.

StartUp Organizer 2.8.275

Licence: shareware. 25 dolarů
Domovská stránka: www.metaproducts.com

Pokud jste už někdy zažili neobvykle dlouhou dobu naběhnutí počítače nebo dokonce jeho zaseknutí, pak jistě uvítáte program StartUp Organizer. Všechny aplikace, které se spouštějí zároveň se startem operačního systému (a může jich být dost), mohou způsobit konflikt. StartUp Organizer vám dovolí do startovacího procesu vstoupit a upravit jej tak, aby měl určitý řád. Při startu systému vás může vyzvat, abyste určili, zda mají být spuštěny všechny programy nebo jen některé. Někdy dovede i odhalit nestandardní způsoby spouštění programů během startu Windows a zobrazit varování. Tato funkce odhalí potenciálně nebezpečná místa a nabídne automatický způsob, jak tyto záležitosti opravit. Uživatelé, kteří používají Windows N4.0, 2000, XP a 2003, mohou těžit z nové schopnosti programu pracovat s konfigurací ostatních uživatelů téhož počítače. Významnou funkcí je Undo, jež obnoví nevhodnou operaci nebo nastavení a vrátí vše do původního stavu. Můžete též vytvářet rozmanité zálohy a ty porovnávat s aktuální konfigurací.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).