Hlavní navigace

Obchod Microsoft a Yahoo pokračuje

13. 2. 2008

Sdílet

Nabídka Microsoftu, který touží po odkoupení Yahoo! pokračuje nečekaným zvratem. Microsoft dnes oznámil koupi jiné společnosti, k podobnému kroku se uchýlilo i Yahoo!

MIF21

Jako první začalo s obchodováním vedení Yahoo!, které včera k večeru oznámilo odkup licence pro vedení internetové televize od společnosti Maven Networks. Tyto práva zaručují pomoc Maven Networks při tvorbě internetové televize, návrh vhodných reklam či pomoc při správě celého systému. Maven Networks pomáhají s internetovým vysíláním například americké televizní stanici Fox či Sony BMG. Yahoo! tak bude nejspíše brzy konkurovat YouTube, které momentálně vlastní největší nepřítel této společnosti a to Google.

Yahoo! za tuto licenci zaplatilo 160 milionů dolarů (necelé 3 miliardy Kč). O tomto obchodu se však již několik týdnů spekulovalo, a blesk z čistého nebe to tedy není.

Jako velké překvapení naopak přišlo oznámení ze strany Microsoftu o odkupu kalifornské společnosti Danger Inc. Tato společnost se zabývá vývojem mobilních aplikací, tudíž se nejspíše zařadí ke studiím, které pro Microsoft tvoří například Windows Mobile.

O finanční stránce obchodu se ani jedné ze zúčastněných společností příliš mluvit nechce. I přes tento obchod však pokračují spekulace, že Microsoft nehodlá polevit a i nadále se bude o Yahoo! ucházet.

- - Tomáš Šulc