Hlavní navigace

NVIDIA uvádí ovladače pro grafické karty v noteboocích

22. 12. 2008

Sdílet

Společnost NVIDIA se po dlouhé době naléhání a po četných požadavcích od zákazníků rozhodla přistoupit k větší podpoře svých grafických karet v noteboocích, a vydala první specializované ovladače.

skoleni

Problémy s ovladači grafických karet NVIDIA v notebooku byly vždy během na dlouhou trať. Samotná NVIDIA totiž své notebookové grafické karty oficiálně nepodporovala a se všemi problémy jste se museli obracet na výrobce notebooku. To se však tento týden oficiálně změnilo, protože NVIDIA vydala první notebookové ovladače GeForce 179.28, které podporují všechny mobilní GeForce od verze 8400M GS až po GeForce 9800M GTX.

A co přinesly nové ovladače nového? V první řadě je to podpora rozhraní CUDA, které notebookům dosud chybělo. S tím se také pojí akcelerace PhysX. V několika herních titulech, které tuto fyziku podporují, tak můžete nově dovádět i na vašem notebooku. V neposlední řadě došlo také k nárůstu výkonu. Samotná NVIDIA mluví o desítkách procent, námi naměřené hodnoty se však v průměru pohybují okolo 10 %, ale ani to není zcela k zahození.

Jednou z dalších změn je vyladění SLI, které mělo dosud na noteboocích velké problémy. U něj jsou nárůsty výkonu obrovské a nutno uznat, že SLI na noteboocích funguje nově opravdu výborně. Nové ovladače tedy za nainstalování na notebook určitě stojí. V případě zájmu si je můžete stáhnout přímo ze stránek NVIDIA.com.

- - Tomáš Šulc