Hlavní navigace

NVIDIA přejmenuje i GeForce 9

3. 10. 2008

Sdílet

Pamatujete si novinku z konce minulého měsíce, kdy jsme vás informovali o novém značení grafických karet NVIDIA GeForce? NVIDIA podobným způsobem přejmenuje i současné karty.

skoleni

Proč se chce NVIDIA zbavit současného značení je otázkou, ale dle TechConnect Magazine je přejmenování téměř hotová věc, kterou NVIDIA předvedla v poslední verzi ovladačů GeForce 178.15. V těch jsou karty řady GeForce 9 přejmenované na GeForce GTS/GT 1x0. Jak to vypadá konkrétně? Produkty z nejvýkonnější řady GeForce 9800 se jmenují GeForce GTS 1x0, levnější řady GeForce 9500 a 9600 se jmenují GT 1x0 a nejlevnější GeForce 9400 se budou nově jmenovat G 1x0.

Osobně na jednu stranu chápu, že NVIDIA chce značením sjednotit se svou současnou řadou GTX 2x0, avšak nabízí se některé otázky. Tou první je, proč vůbec NVIDIA odešla od svého standardního značení, které s malými změnami používala od dob GeForce 2? Proč NVIDIA přejmenovává již uvedené karty?

Na druhou otázku je však odpověď poměrně snadná a to snaha omladit již uvedené produkty. A přesně na to je marketingové oddělení NVIDIE expertem.

- - Tomáš Šulc