Hlavní navigace

Nový Zune - zabiják iPodů?

13. 11. 2007

Sdílet

Společnost Microsoft uvádí na trh tři nové verze multimediálního kapesního přehrávače Zune. Zařízení mají primární cíl - nahradit (dnes už trochu omrzelé) iPody. V našem článku a videu se dozvíte více.

Společnost Microsoft uvádí na trh tři nové verze multimediálního kapesního přehrávače Zune. Zařízení mají primární cíl - nahradit (dnes už trochu omrzelé) iPody. Přehrávače Zune mají zcela novou generaci software a navíc může být jejich design vylepšen o laserem vytvářené gravírování s pěknou grafikou nebo třeba s personalizovaným textem. Zdá se , že má Microsoft s novým přehrávačem šanci uspět. Zune nabízí barevnou LCD obrazovku s úhlopříčkou 3,2“. Vyšší model je vybaven kapacitou o velikosti 8 GB, nižší verze má paměť 4 GB.

Protože se jedná o produkty značky Microsoft, je jasné, že budou úzce spolupracovat s přehrávačem Windows Media Player. Výhodou je, že Zune dokáže využívat mnoho služeb tohoto přehrávače. Nový Zune dokáže nabídnout snad všechny služby jako iPod (bezdrátová synchronizace s počítačem, FM rádio, možnost přehrávat videa či nahrané televizní pořady na cestách), vyjma toho však Zune zvládá víc. Například je tu snadno dostupná služba pro sdílení oblíbené muziky. iPod toto nezvládne.

Na rozdíl od USA se nedá předpokládat, že by naší republiku zachvátila „Zune horečka“. Ostatně, ta se u nás nekonala ani při nástupu iPodů. A je to dobře, neboť to dokazuje, že čeští uživatelé používají při nákupech vlastní rozum a nenechají se totálně zmanipulovat cílenou marketingovou propagandou.


please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal

MIF21