Hlavní navigace

Nový rezervační systém ČD

29. 4. 2008

Sdílet

Nový systém s názvem ARES 3 by měl výrazně usnadnit cestujícím rezervování míst nejen u vlaků Českých drah, ale i ve vlacích do celé Evropy.

skoleni

ARES 3 je postaven na technologiích Microsoftu – jeho operačním systému, databázích a vývojovém prostředí. Hlavním kladem této novinky je usnadnění práce s rezervačními daty a snížení nákladů a časové náročnosti celé operace.
Pan Dalibor Slánský z Generálního ředitelství Českých drah nový rezervační systém hodnotí slovy: „První verzi rezervačního systému ARES začaly České dráhy (tehdy ČSD) používat již v roce 1985. V posledních dvou letech jsme kvůli nízké efektivitě použitých technologií řešili nejen nutnost snížit vysoké provozní náklady a obtížnost některých procesů, ale také nutnost zabezpečit vzrůstající počet on-line rezervací nových nabídek a služeb v osobní železniční přepravě, a to i v mezinárodním prostředí. Řešení postavené na technologiích společnosti Microsoft nám umožnilo nejen rozšířit počet terminálů ve stanicích, ale také zkvalitnit možnosti dohledů zařízení, analýz dat, šíření nových programových, datových a tarifních verzí.“

Systém ARES 3 vyvinula za pomocí technologií Microsoftu dceřiná společnost ČD – Telematika, dceřiná společnost ČD.

Komentář: Uvidíme, zda tato změna přispěje ke zvýšení komfortu cestování vlaky ČD.

- - Adam Šoltys