Hlavní navigace

Nový HD demo kanál Astra

5. 6. 2008

Sdílet

SES ASTRA spustila nový demo kanál ve vysokém rozlišení (HD) na ASTŘE. Vysílat začal vysílat 4. června letošního roku z hlavní orbitální pozice 23,5 stupňů východně (ASTRA 1E, 12031,50 MHz, horizontální polarizace).

skoleni

Programový partner tohoto demo kanálu je lucemburský televizní kanál Luxe TV, který dodává programy v HD a další přehrávací a střihové služby. Tento program se bude vysílat free-to-air a stane se tak dostupným pro všechny Direct-to-Home domácnosti, které mají anténu nasměrovanou na 23,5 stupňů východně. Slouží hlavně prodejcům, distributorům, a televizním divákům na trzích střední a východní Evropy a Beneluxu. Canal Digitaal a TV Vlaanderen již spustily na trhu v Beneluxu řadu HDTV služeb zaměřených na holandské a vlámské trhy.

"Jsme velmi rádi, že můžeme tento nový demo kanál ASTRA HD podpořit velmi kvalitními programy z knihovny kanálu Luxe TV obsahující exklusivně produkované obsahy ve vysokém rozlišení", řekl Jean-Baptiste Stock ředitel Luxe TV. "Kromě vysílání kanálu Luxe TV v běžném rozlišení přes satelity ASTRA mohou nyní uživatelé ocenit některé naše programy i ve vynikajícím vysokém rozlišení HD."

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).