Hlavní navigace

Nový firmware pro PS3 - v1.80

27. 5. 2007

Sdílet

Dobrá zpráva pro majitele Sony Playstation 3: Nový update firmwaru verze 1.80 přináší DVD upscaling her a filmů ze starších Playstation 1 a Playstation 2, vzdálený přístup k PS3 přes internet a také DLNA přenos multimediálního obsahu.

skoleni

Hlavním vylepšením nového update je DVD upscaling, tedy možnost přehrávat video a hry určené pro PlayStation a PlayStation 2 na PSP3 v plném high-definition rozlišení, samozřejmě pokud je zároveň k dispozici HD TV obrazovka. Upscaling je jinak takřka výlučně záležitostí vyšší třídy DVD přehrávačů, pokud však máte PSP 3 a HD televizor, můžete si ještě více vychutnat zážitek ze starších her a filmů v rozlišení 1080p.


Další novinkou je Remote Play, což znamená možnost připojit se přes internet ke svému domácímu PSP3 ať již jste kdekoli. Podobně umožní update uživatelům přehrávat na PSP3 cokoli umístěného v domácí síti na jiném DLNA3 kompatibilním zařízení (Digital Living Network Alliance). To znamená video, obrázky a hudbu uloženou například ve stolních počítačích, noteboocích či některých digitálních přehrávačích. Sony se tím snaží začlenit PSP3 jako centrální bod „digitální domácnosti“, což je nyní velmi populární marketingový pojem.

Po aplikaci 1.80 mohou dále uživatelé například tisknout fotografie uložené na pevném disku PSP3 či na vložené paměťové kartě a to na vybrané tiskárny Epson.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).