Hlavní navigace

Novinky ze světa netbooků

30. 9. 2008

Sdílet

Společnost LG uvádí na trh svoji vlastní sérii netbooků založených na procesorech Intel Atom. Stejně tak Asus se rozhodl uvést na trh novou variantu Eee PC.

LG Xnote Mini

Nejprve se podívejme na horkou novinku od LG, miniaturní notebook Xnote Mini. Ač se jedná o netbook, bude patřit do kategorie těch větších zařízení s úhlopříčkou displeje 10" s rozlišením 1024×600 bodů. K tomu LG nabídne platformu Intel Atom zastoupenou jednojádrovým procesorem Intel Atom N270 tikajícím na frekvenci 1,6 GHz, 1 GB operační paměti DDR2 a 160 GB pevným diskem klasické konstrukce. Z další výbavy stojí za zmínku například webkamera s rozlišením 1,3 MPx, 3článková baterie nebo přibalená licence na Windows XP Home Edition.

Výrobce zatím neuvedl plánované datum vypuštění netbooků na trh stejně jako jejich cenu, která se bude pohybovat okolo deseti tisíc korun. Jisté je kromě konfigurace ještě to, že netbooky se na trh dostanou v několika barevných provedeních.

Asus Eee PC 901A

Když už mluvíme o netboocích, byla by jistě škoda nezmínit nový tmavě modrý Asus Eee PC 901A. Ten je po hardwarové stránce vybavený stejně jako model Eee PC 901 (Intel Atom N270, 1 GB RAM, flashový pevný disk, 8,9" displej 1024×600), avšak jeho šasi je provedena ve stylové modré barvě. O ceně a dostupnosti však výrobce taktéž mlčí.

- - Tomáš Šulc