Hlavní navigace

Nové reproduktory Logitech Pure-Fi Anywhere

19. 8. 2007

Sdílet

Společnost Logitech oznámila uvedení kompaktních reproduktorů pro iPod s označením Logitech Pure-Fi Anywhere Compact Speakers for iPod, které nabízejí mohutný zvuk v malých rozměrech.

Reproduktory Pure-Fi Anywhere vycházejí z přenosných reproduktorů Logitech mm50, které se staly nejlépe prodávaným reproduktorovým systémem společnosti Logitech. Nabízejí dobíjecí baterie s indikátorem stavu jejich nabití, vylepšené cestovní pouzdro, nově vytvořený dálkový ovladač s možností přístupu k funkcím Shuffle (náhodné přehrávání) a Repeat (opakování) pomocí jediného tlačítka. Stejně jako Logitech mm50 jsou i nové reproduktory Pure-Fi Anywhere snadno přenositelné.


„Logitech je na prvním místě na světě v prodejích přenosných reproduktorů pro iPod již téměř dva roky a jsme přesvědčeni, že nové reproduktory Pure-Fi Anywhere náš úspěch ještě prodlouží, neboť mají vlastnosti, díky nimž je pocit z přenosnosti a integrace s iPodem ještě lepší než dosud,“ řekl Jef Holove, generální ředitel a viceprezident divize audio produktů společnosti Logitech. „Logitech chápe, jak moc uživatelé své iPody milují a chtějí brát všude s sebou. Když s nimi budou cestovat nyní, mohou se spolehnout, že mají k dispozici vše co si přáli – přenositelnost, baterie s velkou výdrží a možnosti ovládání.“

Podle průzkumu společnosti Logitech prý lidé u přenosných reproduktorů považují za jejich nejpodstatnější rys výdrž baterií a její řízení. Proto mají reproduktory Logitech Pure-Fi Anywhere nabíjecí bateriemi s výdrží 10 hodin a indikátorem stavu nabití – celkem čtyřúrovňový měřič stavu baterie uživatele upozorní, když bude nutné baterie dobít. S připojeným univerzálním konektorem iPod dokáží reproduktory Pure-Fi Anywhere současně přehrávat hudbu i dobíjet baterie iPodu.

Přenosné pouzdro je upraveno tak, aby se do něj vešly reproduktory, napájecí adaptér, nový dálkový ovladač a přehrávač iPod Nano. Vylepšený napájecí adaptér je možné rozpojit a snadno se vejde do úložného prostoru pro iPod – jeho pogumované hrany pomáhají zajistit, že reproduktorový systém Pure-Fi Anywhere nebude poškrábaný.

Bezdrátový dálkový ovladače řídí přímou navigaci menu iPodu na vzdálenost 6 metrů. Dálkový ovladač má navíc přímý přístup k funkcím Shuffle (náhodné přehrávání) a Repeat (opakování) pomocí jediného tlačítka a umožňuje tak snadnější ovládání iPodu bez nutnosti procházet různé úrovně jeho menu. Tlačítka „Shuffle“ a „Repeat“ jsou umístěna rovněž v horní části reproduktorového systému. Samozřejmostí je ovládání základních funkcí - hlasitost, další/předchozí skladba, přehrávání a pauza - jak pomocí dálkového ovladače, tak přímo z reproduktorového systému.

Reproduktory Pure-Fi Anywhere jsou součástí programu společnosti Apple „Made for iPod“, dodávají se v leskle bílém provedení se stříbrnými mřížkami anebo jsou vyvedené v klavírní černi a mají mřížky černé – a dokonale tak s přehrávači iPod ladí.

Podle výrobce mají reproduktory hmotnost 726 gramů a rozměry 90 x 335 x 40 mm a přesto poskytují velmi kvalitní zvuk v plném frekvenčním rozsahu. Osazení dvěma 2palcovými (5 cm) drivery Max-X s vysokým zdvihem a neodymiovými magnety dvojicí 3palcových tlakové driverů bylo zvoleno tak, aby se podařilo zvýraznit basy a minimalizovat zkreslení.

Očekává se, že reproduktory Logitech Pure-Fi Anywhere budou k dostání počátkem září. Doporučená maloobchodní cena v ČR bude 4 490 Kč a na Slovensku 4 990 Sk s DPH.

Poznámka redakce: Logitech bohužel neuvedl ve kterých zemích byl proveden průzkum týkající se přenosných reproduktorů. Jako zákazníka by mne u reproduktorů zajímala nejvíc kvalita zvuku, míra zkreslení, hladina šumu a hledisko výdrže baterií by pro mne bylo skutečně nevýznamné. Baterie si mohu dobít nebo za pár korun dokoupit třeba v jakékoliv trafice nebo u benzínové pumpy a při nejlepší vůli jejich výdrž nemohu posunout v pořadí důležitosti z posledního místa někam výš..

- - Václav Maletínský

cyber23

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).