Hlavní navigace

Nové projektory Acer

29. 10. 2007

Sdílet

Acer představuje dva nové projektory pro domácí zábavu. Budou mít jednoduché ovládání a technologii ColorBoost. Projektory nesou označení Acer X1260 a X1160. První nabízí rozlišení XGA, druhý jen SVGA.

Nové projektory Acer X1260 a X1160 budou vybaveny technologií Acer ColorBoost, která má za úkol optimalizovat podání barev, aby byl obraz co možná nejhezčí. Výrobce slibuje živý a realistický obraz i v pastelových odstínech. Produkty by měly být vybaveny novým šestibarevným kolečkem, výkonným algoritmem pro zpracování obrazu, vysokým kontrastem a solidní svítivostí.


Jednoduchou obsluhu projektorů Acer má nabídnout technologie Empowering, což je sada programů, která je tvořena následujícími moduly:

Acer eView Management - zvolí nastavení projektoru podle světelných podmínek a typu obsahu. Acer eView Management je vybaven utilitou Blackboard Mode, která umožňuje uživatelům promítat i na běžnou zelenou školní tabuli, aniž je nutné zvlášť nastavit bílý obraz.

Acer eTimer Management - poskytuje vizuální nápovědu na obrazovce, která usnadňuje dodržování časového rozvrhu prezentace.

Acer eOpening Management - usnadňuje vytvoření přizpůsobitelného uvítacího obrazu.

Acer eProjection Management - umožňuje uživatelům připojit a ovládat projektory Acer, které jsou vybaveny integrovanou bránou pro bezdrátové ovládání prezentace.


Mezi další technologie, které v projektorech naleznete patří:

Acer SmartFormat - technologie, která podporuje více formátů a umožňuje projekci bez ohledu na výstupní rozlišení.

Technologie Acer InstantPack - pokud uživatel musí rychle opustit jednání, může vytáhnout síťovou šňůru ihned po vypnutí projektoru, aniž by tím způsobil poškození přístroje. Nemusí čekat, až projektor vychladne – jen ho zabalí a může odejít.

Acer X1260
Projektor je vybaven technologií DLP a šestisegmentovým barevným kolečkem. Bude nabízet solidní světelný výkon a zřejmě i atraktivní pořizovací cenu.
Acer X1260 se bude hodit pro malé a středně velké podniky, které potřebují projektor pro průměrně velké a velké konferenční místnosti. Nativní obraz disponuje poměrem stran 4:3 (kompatibilní s 16:9), rozlišení je XGA 1024x768, kontrastní poměr 2 000:1 a světelný tok 2 000 ANSI lm. Životnost lampy je až 4 000 hodin provozu.

Acer X1160
Tento model nabízí pouze rozlišení SVGA 800 x 600 px. Obraz je generován technologií DLP. Kontrastní poměr je shodný jako u modelu X1260, tedy 2 000:1. Světelný tok je také shodný - 2 000 ANSI lm. Životnost lampy je až 4 000 hodin. V dnešní době, kdy přestává dostačovat i rozlišení XGA uspokojí SVGA projektor X1160 zřejmě jen méně náročné uživatele, kteří budou preferovat nízkou pořizovací cenu.

- - Jaroslav Kasal

UI21