Hlavní navigace

Nové Nero bude s podporou AVCHD

16. 5. 2007

Sdílet

Populární balík aplikací Nero 7 bude nyní podporovat i nový formát pro záznam domácího videa – AVCHD. Nyní můžete vzít svoji DVD nebo HDD kameru s AVCHD záznamem a s pomocí Nera vše zpracovat.

MIF21

V nejnovější verzi Nero 7 bude podle tvůrců již plně zahrnuta podpora pro moderní formát AVCHD. To by mělo znamenat, že bude možné zpracovat váš natočený materiál v jednom kompletním softwarovém řešení. Konkrétně by mělo být možné převést záznam do počítače, stříhat jej, editovat , přidat titulky, prolínačky, efekty, hudbu i mluvené slovo a výsledek vašeho snažení vypálit na přenosný nosič. Předpokládá se, že záznam z vaší kamery s AVCHD záznamem si budete moci s Nero 7 vypálit a následně přehrávat nejen na počítači, ale i na zařízeních jako Playstation 3, stolních Blu-Ray přehrávačích a podobně.


Jen pro připomenutí uvádíme, že formát AVCHD je nový formát, který využívají kamery Panasonic a Sony pro záznam videa na malé DVD disky nebo harddisky. Formát je založen na bázi formátu MPEG-4 AVC (H.264). Přední výhodou je fakt, že lze video výrazně komprimovat do malých datových objemů. Nevýhodou je hardwarová náročnost na práci se záznamem. Ze své podstaty není formát příliš vhodný pro střih a další úpravy. Nicméně (ať chceme nebo ne), v rámci domácí produkce představují formáty odvozené od MPEG-2 a MPEG-4 nový trend. V nových domácích kamerách se využívá AVCHD formát pro záznam HD videa (High Definition).

Tvůrci Nero 7 jsou hrdí, že jejich suita obdržela jako první certifikaci pro přehrávání i záznam formátu AVCHD. Podpora moderního formátu by měla být zahrnuta již v další aktualizaci Nero 7.

O videokamerách s podporou formátu AVCHD píšeme v následujících článcích:
Canon HR10
Sony HDR-CX6EK
Sony AVCHD HDD Handycam

O dalších programech s podporou formátu AVCHD píšeme v následujících článcích:
Pinnacle Studio 11
Ulead VideoStudio 11

- - Jaroslav Kasal