Hlavní navigace

Nové navigace TomTom plné chytrých technologií

28. 4. 2009

Sdílet

TomTom představil dvě nové verze svých navigačních přístrojů nižší třídy. Produkty TomTom ONE IQ Routes a TomTom XL IQ Routes přinášejí technologie, které byly dříve dostupné pouze u nejvyšší řady TomTom GO.

Nové navigace TomTomNové modely TomTom ONE a TomTom XL posilují naši produktovou nabídku v segmentu levnějších zařízení,“ vysvětluje Corinne Vigreuxová, generální ředitelka společnosti TomTom. „Technologie IQ Routes umožňuje řidičům využít trasy, které znají pouze dobře informovaní řidiči a rezidenti. To snižuje stres řidiče ve chvíli, kdy neví kudy jet nebo si není jist, kdy přesně dorazí do cíle.“

Řízení s TomTom IQ Routes

Protože technologie IQ Routes pracuje se reálnými rychlostmi na silnicích…
…sama určí, že jízda nejrychlejší trasou v neděli odpoledne z jednoho konce Prahy na druhý potrvá 22 minut…

Odlišná dopravní situace v pondělí ráno však znamená, že nejrychlejší trasa povede jinudy a bude trvat 28 minut.

Při řízení s TomTom IQ Routes vidí automaticky všichni uživatelé cestovní časy a informace o zpoždění přímo na displeji svého zařízení. IQ Routes spočítá průměrnou nejrychlejší trasu platnou v okamžik, kdy řidič vyráží na cestu, a to v závislosti na dni v týdnu a denním času. Přitom se berou v úvahu veškeré faktory, které mohou způsobovat zpoždění.

To vše je založeno na faktech získaných mnohaletým shromažďováním historicky naměřených rychlostí na silnicích. Funkce TomTom pro navádění do jízdních pruhů zajišťuje bezpečnější průjezd křižovatkami či přejezd do jiného jízdního pruhu. Zařízení dává řidičům včasné hlasové instrukce, které i s pomocí obrazovky zřetelně signalizují, do kterého jízdního pruhu se zařadit, případně kde se nachází exit, takže řidič má lepší přehled o momentální dopravní situaci.Kromě výše zmíněných vlastností mohou TomTom ONE a TomTom XL dále nabídnout:

skoleni


- Držák EasyPort, který se jednoduše složí a vejde se do kabelky či kapsy u kalhot.
- Rozšířené mapové pokrytí - regionální model s mapami Tele Atlas 17 východoevropských států nebo evropský model s mapami Tele Atlas 42 evropských států.
- Dopravní přijímač TomTom RDS-TMC, který zajišťuje přístup k aktuálním dopravním informacím.
- Technologii TomTom Map Share, která umožňuje uživatelům vytvářet mapové opravy na svém zařízení a současně je sdílet s ostatními uživateli.
- Nejnovější informace o bezpečnostních radarech, které jsou u nových řad poprvé předinstalované, zajišťují pohodovější a bezpečnější řízení.
- TomTom HOME, bezplatná aplikace, udržuje uživatelská zařízení aktuální. Lze díky ní pohodlně stáhnout nové mapy, pozice bezpečnostních radarů či nové verze softwaru. Zároveň si uživatelé mohou personalizovat svá zařízení instalací a sdílením nového zábavného obsahu, jako jsou hlasy nebo ikony autíčka.
- Menu TomTom Help Me! a obsáhlé bezpečnostní funkce, včetně přímých kontaktů na pohotovost nebo služby silniční asistence, pomohou v případě nejrůznějších potíží.

Edice TomTom ONE IQ Routes je vybavena 3,5“ displejem, novým vzhledem a nejnovějším navigačním softwarem TomTom. Edice TomTom XL IQ Routes nabízí všechny klíčové funkce TomTom ONE a disponuje velkým 4,3“ dotykový displej zajišťující lepší přehled o dopravní situaci.

Dostupnost


Nové edice TomTom ONE a TomTom XL IQ Routes budou v českých obchodech v prodeji ve druhém čtvrtletí roku 2009.
 

Regionální východoevropská edice TomTom ONE IQ Routes obsahuje mapy Tele Atlas těchto 17 států: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Polsko, Česká republika, Slovinsko, Maďarsko, San Marino, Slovensko, Chorvatsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Vatikán, Bulharsko (celá mapa) + 9 silničních sítí: Albánie, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Rumunsko, Srbsko, Ukrajina, Bělorusko

Evropské edice TomTom ONE a TomTom XL IQ Routes obsahují mapy Tele Atlas těchto 42 států: Andorra, Rakousko, Belgie, Dánsko, Španělsko, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, San Marino, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie, Vatikán, Bulharsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Česká republika, Slovinsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a hlavní silniční sítě Albánie, Bosny a Hercegoviny, Makedonie, Moldavska, Černé Hory, Rumunska, Srbska, Ukrajiny, Běloruska a Ruské federace