Hlavní navigace

Nová základní deska DFI pro Core i7

18. 11. 2008

Sdílet

Ani společnost DFI nemůže po uvedení nových procesorů Intel Core i7 architektury Nehalem zůstat v pozadí, a tak uvádí na trh novou základní desku s čipsetem Intel X58.

Jak můžete vidět z fotografií, tak v základních rysech je DFI LanParty UT X58-T3eH shodná se svými konkurenty. Nabízí tři sloty pro grafické karty, přičemž podporuje Triple SLI z NVIDIA GeForce karet nebo až Quad CrossFire ze dvou ATI Radeonů HD 4870 X2. Dále deska disponuje šesticí paměťových slotů pro DDR3 paměti s tříkanálovým řadičem nebo možností připojení až osmi SATA zařízení.

Výrobce však připravil také několik specialit. Mezi nimi vyniká Clear CMOS tlačítko přímo na desce nebo barevné rozšiřující sloty, které jsou UV aktivní, což znamená, že za určitých světelných podmínek hezky svítí.

Za zmínku jistě stojí také chlazení desky, které patří k těm propracovanějším na trhu. A aby novinek nebylo málo, je možné z desky skrz zadní panel vyvést ještě jeden pasiv pomocí dvou heatpipes. Tento systém už jsme mohli v minulosti u desek DFI vidět.

Novinku lze v zahraničí sehnat za cenu okolo 290 euro (7300 Kč), k nám by se měla dostat v nejbližších dnech za podobnou cenu.

- - Tomáš Šulc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).