Hlavní navigace

Nová verze antiviru AVG 8.0

27. 2. 2008

Sdílet

V dopoledních hodinách byla na tiskové konferenci představena nová verze antivirového programu AVG 8.0, jež přináší kompletně přepracované uživatelské rozhraní a navíc integruje podporu technologie LinkScanner.

MIF21

AVG Technologies (dříve Grisoft), společnost známá vytvářením bezpečnostního software AVG, představuje inovovaný produkt s označením AVG 8.0. Ten se pochlubí zdokonalenou ochranou webového provozu v reálném čase, přičemž nová technologie byla nazvána LinkScanner a jedná se o výsledek akvizice společnosti Exploit Prevention Labs. Zmíněná klíčová technologie LinkScanner varuje uživatele internetu o možném nebezpečí ještě před tím, než se škodlivý program vůbec pokusí do počítače proniknout.


Došlo rovněž k přepracování testovacího jádra, jež přináší pro všechny edice shodnou ochranu před viry a spyware, za zmínku však stojí i podpora vícejaderných procesorů a minimalizace zpomalení počítače při běhu antiviru na pozadí. Dále nás zaujalo vyjádření, že u AVG Technologies zpracovávají jejich „virové laboratoře“ až 30 000 různých nakažených souborů denně. Z tohoto důvodu je nutné mít k dispozici kvalitní heuristickou analýzu, jež má za úkol odhalovat nové, dosud v databázi nepopsané potenciálně škodlivé kódy.

Uživatelské rozhraní se snaží o maximální jednoduchost tak, aby s ním bez problémů zvládali pracovat i uživatelé, kteří používají počítač pouze jako nástroj pro práci či zábavu a nehodlají se příliš zabývat jeho samotným během. Za dobrý nástroj považujeme novinku, jež umožňuje nastavení priorit. Na jedné straně stojí maximální rychlost antivirového testu, kdy AVG využívá maximum prostředků počítače, a na straně druhé možnost zvolit si cestu pomalejšího testu, v průběhu něhož však bude možné s počítačem pracovat takřka bez omezení.

Pro naše čtenáře máme ještě jedno důležité upozornění, a sice, že si novou verzi mohou stáhnout a pracovat s ní na základě již platné licence, není tedy nutné platit za přechod z verze 7.5 výše.

- - Čestmír Žák