Hlavní navigace

Nova spouští vyhledávač Vybereme.cz doplněný o firmy ze Zlatých stránek

30. 3. 2010

Sdílet

Relaunch vyhledávače zboží a služeb má zkvalitnit doposud méně navštěvovaný web patřící do internetové skupiny TV Nova.

Mediatel a Nova se spojily v projektu vyhledávače Vybereme.cz

Televize Nova chce ze svého vyhledávače zboží a služeb Vybereme.cz udělat další klenot svého internetového impéria. Má ji k tomu pomoci nové zapojení společnosti Mediatel, která poskytla pro vyhledávač svou databázi firem, které tak budou moci své produkty nabízet i skrze internetové stránky Novy. Vybereme.cz využívá také technologií a databází českého vyhledávače Jyxo.cz.

Cloud22

Hlavní novinkou je funkce prostorového vyhledávání. Ta je k dispozici pod označením„najdi nejbližší“, kdy se uživateli vyhledaná firma přímo zobrazí na mapě, nebo „vyhledání i s lokalizací uživatele“, která je testována zatím pouze pro vybrané prohlížeče. Pokud se v tomto případě podaří systému rozpoznat, kde právě uživatel internetu je, může mu nabídnout vyhledání např. nejbližší opravny nebo pobočky banky. „Na Vybereme.cz najde uživatel nejen opraváře televize, ale na stejné stránce také zjistí, za kolik a kde si může pořídit novou,“ nastínil hlavní výhodu novinky ředitel internetu CET 21 Pavel Krbec.

Vybereme.cz je společně se zpravodajsko-bulvárním webem tn.cz, zábavním portálem Nova.cz, komunitním serverem blog.cz či službou galerie.cz jednou z novějších součástí internetového portfolia TV Nova, které se neustále rozrůstá. Vyhledávač Vybereme.cz ale až doposud trápila nízká návštěvnost pohybující se okolo 60 000. Ve srovnání se službou Zboží.cz, kterou provozuje konkurenční Seznam, je to několikanásobně méně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).