Hlavní navigace

Nová řada notebooků - Acer Aspire Timeline

11. 4. 2009

Sdílet

Nová řada notebooků Acer Aspire Timeline byla navržena pro dlouhý provoz na baterie.

Acer Aspire Timeline

 

Delší výdrže není  podle vyjádření výrobce dosaženo většími a těžšími bateriemi, nýbrž změnou způsobu využívání energie, který umožňuje zvýšit účinnost a současně snížit hmotnost i zatížení životního prostředí a navíc zaručuje až osm hodin provozu na jediné nabití baterie.

Acer

Notebooky Aspire Timeline jsou vybaveny klávesou Acer Smart Power, která zajišťuje přístup k „energii na vyžádání“. Tato klávesa ponechává na uživateli rozhodnutí, jak dlouho má baterie vydržet: Stisknutím klávesy Smart Power lze aktivovat funkce pro úsporu energie, a tak výrazně zvýšit nezávislost na elektrické síti. Acer Smart Power prodlouží výdrž baterie využitím progresivního nastavení a opatření na snížení spotřeby energie.

V nejtenčím místě má počítač Acer Aspire Timeline tloušťku 24 mm (méně než jeden palec) a v nejvyšším místě měří jen o 5 mm více. Víko z kartáčovaného hliníku přispívá i k  hmotnosti na úrovni 1,6 kg u 13,3” modelu, resp. 2,4 kg u  15,6” modelu.

Jeden z nejčastějších problémů, na něž si uživatelé notebooků stěžují, představuje teplo, které vzniká v notebooku a při delší práci s počítačem položeným na klíně je nepříjemné. Řešení Laminar Wall Jet, vyvinuté ve spolupráci se společností Intel, je založeno na technologii, která se osvědčila při chlazení lopatek turbín. Kryty, jimiž jsou opatřeny vstupní nasávací otvory, směrují proud chladicího vzduchu do spodní části šasi notebooku.

Acer

Síťový adaptér Acer Power Smart zajišťuje podle vyjádření Aceru až o 66 % nižší spotřebu notebooků Aspire Timeline, než požaduje standard Energy Star. Jakmile je baterie zcela nabita, síťový adapter Power Smart přejde automaticky do režimu adaptivního nabíjení, v němž neodebírá energii a současně snižuje opotřebení baterie.

Funkční dotekové klávesy se nacházejí na horní ploše, a tedy zaručují okamžitý přístup k funkcím, jako např. WiFi, zálohování a Power Smart. Na snadném ovládání se podílí i umístění vysouvacího tlačítka optické machaniky nahoře (u modelů 14” a 15,6”).

Vícedotykové ukazovací zařízení navíc zaručuje snadnější navigaci: Krouživým pohybem prstu ve směru nebo proti směru pohybu hodinových ruček můžete přetáčet webové stránky, seznamy souborů, playlisty nebo fotografie, sevřením prstů lze zvětšit nebo zmenšit detaily v různých aplikacích anebo klouzavým pohybem dvou prstů ve vodorovném směru prohlížet snímky, webové stránky, dokumenty PDF či alba médií.

Notebooky řady Aspire Timeline, nabízené ve třech velikostech 13,3”, 14” a 15,6, podle výrobce zaručují jasné podání obrazu a lepší čitelnost i v nedostatečně osvětlených prostředích. Displej Acer CineCrystal s podsvícením LED diodami se vyznačuje skutečným poměrem stran 16:9 a rozlišením 1366x768 pixelů. Notebooky řady Aspire Timeline jsou dále vybaveny zvukovým systémem Dolby Sound Room, který dokáže vytvořit prostorový zvuk s dvojicí reproduktorů či v běžných sluchátkách. Pro ukládání dat nabízí řada Timeline kapacitu až 500GB na pevném disku, avšak notebook podporuje také disky SSD s kapacitou až 64 GB.

Pro ochranu dat je určeno řešení Acer Backup, které spojuje utilitu Acer Backup Manager s klávesou Easy Launch Backup. Acer Backup Manger představuje způsob řízení zálohování dat, které lze provádět intervalech, komprimovat při něm soubory při zálohování, nastavit heslo pro ochranu dat anebo vybrat média, na něž chcete soubory zálohovat - externí pevný disk, USB flash disk anebo optický disk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).