Hlavní navigace

Nová „PRO“ v noteboocích

10. 4. 2007

Sdílet

Intel Centrino Pro je nové označení procesorové technologie společnosti Intel Corporation, pod kterým firma rozšiřuje funkce procesorů vyvinutých pro stolní počítače (Intel vPro) i do nabídky čipů pro novou generaci výkonných notebooků.

MIF21

Procesorová technologie Intel Centrino Pro přebírá to nejlepší od Intel vPro a vkládá tyto vlastnosti do řady Intel Centrino určené pro notebooky.

S technologií Intel Centrino Pro budou správci IT schopni spravovat a chránit přidělené notebooky prostřednictvím sítí Wi-Fi. Kromě toho mohou spravovat notebooky i stolní počítače bez ohledu na jejich stav napájení nebo technický stav samotného počítače. V důsledku je výpočetní technika lépe chráněná, zaručena lepší kompatibilita IT prostředků, zajištěna přesnější inventarizace PC, je třeba méně administrátorských zásahů a provoz firmy není narušen.

Zatím je vPro využíváno především velkými giganty - po celém světě se tato technologie zavádí zatím ve 200+ firmách. U jednotlivých zákazníků se dotýká tisíců či až desetitisíců počítačů. Mezi takové zákazníky patří společnosti jako BMW, Capgemini, FujiFilm*, ING, Johns Hopkins, 3M, Pioneer a Verizon. Mnoho z těchto zákazníků počítá i s nasazením technologie Intel Centrino Pro, jakmile bude letos dostupná.
Technologie Intel Centrino Pro se těší i softwarové podpoře, kdy vhodné aplikace pro tyto procesory nabízejí společnosti Altiris, CA, Cisco, Credant Technologies, Hitachi JP1, HP, Microsoft, LANDesk a Trend Micro.

Technologie procesorů Intel Centrino Pro bude dostupná ve druhém čtvrtletí letošního roku jako součást plánovaného uvedení další generace technologie Centrino s kódovým označením „Santa Rosa“.

- - Tomáš Jirásko