Hlavní navigace

Nová Creative X-Fi zvuková karta pro PCI Express

17. 5. 2008

Sdílet

Creative se po uvedení notebookových verzí x-Fi zvukových karet rozhodla dále aktualizovat nabídku svých produktů. Další na řadě je plnohodnotná řada x-Fi pro desktopy.

MIF22

Pro zatím nepříliš oblíbenou jednorychlostní sběrnici PCI Express zatím Creative vydal pouze dvě zvukové karty série x-Fi. Obě však byly založené pouze na softwarové akceleraci zvuku. Nyní přišel podle Creativu ten správný čas představit pro PCI Express x1 opravdovou zvukovou kartu.

Creative x-Fi Titanium Fatal1ty Professional je nový zvukový highend této společnosti. Karta je samozřejmě založená na osvědčeném zvukovém procesoru Extreme Fidelity (od toho název x-Fi) a disponuje vším, co jsme mohli vidět u současné nejlepší x-Fi pro klasickou sběrnici PCI (také řada x-Fi Fatal1ty). Za zmínku stojí podpora prostorových efektů EAX HD 5.0, Dolby Digital Live nebo 64MB speciální X-RAM (obdoba grafické paměti u grafických karet, zatím ovšem s minimálním praktickým využitím).

Kromě samotné karty, jejíž elektronika je ukryta pod černým krytem, ještě dostanete ovládací panel do 5,25" typický pro nejvyšší série zvukových karet Creative a dálkové ovládání.

Za tohle všechno si samozřejmě výrobce nechá dobře zaplatit. V USA byla cena stanovena na 150 dolarů (2500Kč), v Evropě bývá cena produktů Creative vždy vyšší, odhaduji ji i na 4000Kč či více.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).